Sobota, 13 Czerwiec
Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny -

Reklama


Reklama


Generał Ottokar Brzoza-Brzezina patronem brygady z Wielbarka. Czy wojsko stanie się nowym motorem rozwoju gminy?
Jechali BMW po alkoholu, skończyło się na czterech osobach przed sądem. Wszystko zaczęło się od jednego telefonu
Po dwóch dekadach wracają do budowy mieszkań. TBS szykuje się do budowy
Skandal w Pasymiu. Samorządowiec w centrum policyjnego śledztwa

Generał Ottokar Brzoza-Brzezina patronem brygady z Wielbarka. Czy wojsko stanie się nowym motorem rozwoju gminy?

2 Brygada Artylerii Legionów z siedzibą w Wielbarku otrzymała swojego patrona. Został nim gen. Ottokar Brzoza-Brzezina – legendarny artylerzysta Wojska Polskiego i czterokrotny kawaler Virtuti Militari. Dla mieszkańców gminy uroczystość ma jednak znaczenie nie tylko symboliczne. Wraz z rozwojem jednostki do Wielbarka mogą trafić tysiące żołnierzy, a samorząd już dziś zastanawia się, jak wykorzystać tę szansę dla lokalnej gospodarki.

Jechali BMW po alkoholu, skończyło się na czterech osobach przed sądem. Wszystko zaczęło się od jednego telefonu

Miał być pijany kierowca w czarnym BMW jadącym z Warchał w stronę Jedwabna. Po zgłoszeniu policjanci zastali na parkingu grupę osób z Mazowsza. Kilka godzin później zarzuty usłyszał 32-letni mężczyzna, prawo jazdy straciła kobieta, a przy kolejnej uczestniczce spotkania znaleziono narkotyki. Sprawa, która zaczęła się od jednego telefonu, zakończyła się zatrzymaniem kilku osób.

Po dwóch dekadach wracają do budowy mieszkań. TBS szykuje się do budowy

Na ten moment czekały dziesiątki rodzin. Szczycieński TBS „Jurand” przygotowuje budowę nowego bloku przy ul. Lemańskiej. W pięciokondygnacyjnym budynku ma powstać 36 mieszkań, a zainteresowanie lokalami już dziś jest większe niż liczba planowanych mieszkań.

Skandal w Pasymiu. Samorządowiec w centrum policyjnego śledztwa

Policjanci interweniowali w jednej ze szkół na terenie gminy Pasym po zgłoszeniu dotyczącym kobiety, od której, według zgłoszenia, miała być wyczuwalna woń alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że 46-latka mogła wcześniej przyjechać do pracy samochodem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może chodzić o osobę pełniącą funkcję publiczną w Pasymiu, samorządowca.


Reklama



Reklama

Reklama

Reklama


Reklama



Reklama


Reklama

Komentarze

Reklama