Czy mieszkańcy Szczytna naprawdę chcą rozmawiać o mieście, czy tylko wyrzucić z siebie frustrację? Wiesław Mądrzejowski przygląda się lokalnej debacie o pracy burmistrza, żegna Roberta Lewandowskiego z wielką piłką i z ironią zauważa, że dziś na targu warzywa bywają luksusem większym niż mięso. Trzy krótkie obserwacje, za którymi kryje się coś więcej niż tylko komentarz do codzienności.
Moje trzy zdania -18 05 2026
1. Jako mieszkańcy Szczytna może nie pachniemy szczęściem lecz przeżywamy swoje dni wspólnie chcąc nie chcąc z naszymi samorządowymi wybrańcami wobec czego redakcja „Tygodnika” zaproponowała Czytelnikom dyskusję połączoną z oceną pracy samorządowców, na początek burmistrza Szczytna, profesjonalnie ją ukierunkowując przez wskazanie na najistotniejsze dla miasta problemy i prosząc o merytoryczne opinie bez osobistych wycieczek czy personalnych uszczypliwości i jak można było przypuszczać większość respondentów oceniła pracę burmistrza negatywnie chociaż rzadko odnosząc się do konkretów i realnych uprawnień szefa miasta, sporo jest w tych „ocenach” zwyczajnych złośliwości, mamy też komentarze pozytywne także z reguły ogólnikowe, ba czasem infantylne poniżej poziomu bystrego przedszkolaka, w każdym razie widać wyraźnie, iż rozmawiać trzeba, im częściej i konkretniej tym lepiej, tylko w ten sposób można na naszym lokalnym poziomie odnaleźć te problemy, w ocenie których w większości się ze sobą zgadzamy i wspólnie możemy je rozwiązywać a tam gdzie się bardzo różnimy szukać dróg zmierzających ku kompromisowi czy szukać innych możliwie akceptowalnych rozwiązań.
2. Skończyła się pewna epoka w nie tylko polskiej piłce nożnej gdy Robert Lewandowski rozegrał wczoraj ostatni mecz w barwach Barcelony, najlepszy polski piłkarz wszechczasów zakończył tym praktycznie swoją wielką karierę niezależnie od tego w ilu jeszcze spotkaniach wystąpi w nieznanym jeszcze dzisiaj klubie gdzie będzie zarabiał na emerytury swoich prawnuków czy też w reprezentacji Polski, w której jego rekordów nikt w dającej się przewidzieć przyszłości nie jest w stanie poprawić, szkoda ale piłka toczy się dalej i musimy się przyzwyczaić do tego, że „Lewego” już w wielkiej piłce nie zobaczymy.
3. Zgodnie z lekarskimi zaleceniami mam swoją dietę skoncentrować głównie na warzywach i… białku, czyli mięsie i jego przetworach co znów nie jest tak bardzo dolegliwe, ale dokonując ostatnio odpowiednich zakupów na rynku i w zaprzyjaźnionym „mięsnym” zauważyłem, iż rachunki jakie płacę na straganach warzywnych są istotnie wyższe niż te jakie mi wystawiają panie „u rzeźnika”, taka cenowa ciekawostka.
W A M
Bardzo dobry pomysł. A może tak do każdej trasy jakaś mapka do wydrukowania sobie?
jans
2026-06-09 20:20:57
Widowiskowo wygląda: Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi gm.Pasym. Trawa ma metr wysokości.
Turysta .
2026-06-09 16:59:54
Kim jest Yaugeni Laguna?
2026-06-09 14:15:21
I kto Go teraz zastąpi... Szkoda. Żyć marzeniami, kupić wymarzony obiektyw i nie zdążyć go użyć. Szok.
Jans
2026-06-09 13:07:11
Ciekawe komu zamknięcie tego przystanku przyniesie korzyści...kiedyś nazywano takie coś korupcją.
Polak
2026-06-09 11:10:45
Ale co to za cenzura? Dlaczego Tygodnik wyłączył możliwość komentowania tej sprawy na fejsie? Burmistrz prosił czy pani Dyrektor? To o jednych można pisać a o innych nie można?
Zbynek
2026-06-09 11:06:25
Jaki raj? Ten kto to pisał lub zlecił napisanie, nie ma świadomości o tych szlakach. Te podobno szlaki są słabo oznakowane. Szczególnie jak ktoś nie jest mieszkańcem danego regionu, to może się pogubić. Powinny być poustawiane tabliczki informacyjne jakim kolorem oznaczony jest konkretny szlak. Gdzie jest informacja o tych szlakach? Jeżdżąc od wielu lat po lasach naszego powiatu widzę mało osób, które jeżdżą po tych trasach. Raczej są to osoby które przemieszczają się w konkretnym celu np. nad jezioro. Może dlatego że jest brak informacji.
Rowerzysta
2026-06-09 09:53:37
A czemu Tygodnik wyłączył komentarze na fejsie? Co to za cenzura? Marcin prosił czy pani Dyrektor? To co? O jednych można pisać, a o innych nie wolno??? To jak nie można to i ten artykuł wywalcie.
Zbynek
2026-06-09 08:45:44
Fajnie byłoby zobaczyć trasę na mapce
KAROLINA
2026-06-09 08:09:49
ale JAK TO przecież brakuje milionów rąk do pracy i MUSIMY sprowadzać kolorowych książąt Sawanny
Klasyk
2026-06-09 07:57:25