Sobota, 13 Czerwiec
Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny -

Reklama


Reklama

Stare telefony, drukarki i AGD zamiast do lasu trafią do recyklingu. W Szczytnie rusza zbiórka elektrośmieci


Od 18 do 20 maja mieszkańcy Szczytna będą mogli pozbyć się niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach specjalnej zbiórki organizowanej przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie. 



Akcja odbędzie się na parkingu za szkołą przy ul. Kętrzyńskiego 6. Organizatorzy chcą nie tylko pomóc mieszkańcom w legalnym pozbyciu się elektroodpadów, ale też zwrócić uwagę na problem ich niewłaściwej utylizacji.
 

Do szkoły będzie można przynosić m.in. stare telefony, komputery, drukarki, monitory, kable, drobne AGD, zużyte baterie czy inne urządzenia działające kiedyś na prąd lub baterie.

 

Akcja realizowana jest w ramach programu „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”. Zebrane odpady zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, a szkoła otrzyma środki z Funduszu Oświatowego programu, które będzie mogła przeznaczyć na nagrody i działania edukacyjne.


Reklama

 

Organizatorzy przypominają, że elektrośmieci zawierają wiele niebezpiecznych substancji, które mogą przenikać do gleby i wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest ich oddawanie do specjalnych punktów zbiórki, a nie wyrzucanie do zwykłych śmietników.

 

– Chcemy pokazać dzieciom i mieszkańcom, że nawet drobne działania mają znaczenie dla środowiska. Każdy stary telefon czy bateria oddane do recyklingu to mniej niebezpiecznych odpadów wokół nas – podkreślają organizatorzy.

Reklama

 

Zbiórka potrwa od 18 do 20 maja 2026 roku. Punkt odbioru będzie działał na parkingu za Szkołą Podstawową nr 2 w Szczytnie przy ul. Kętrzyńskiego 6.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama