Minęło już pięć lat, odkąd najmłodsi miłośnicy matematyki mają okazję zmierzyć się w wyjątkowym konkursie łączącym świat liczb z różnorodnymi tematami przewodnimi, takimi jak bajki, przyroda czy kosmos. Jubileuszowa, piąta edycja gminnego konkursu matematycznego online „Spotkanie w krainie bajek”, która odbyła się 12 marca 2025 roku, ponownie zgromadziła przedszkolaków na wirtualnej arenie zmagań. W tym roku dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach inspirowanych tradycyjnymi bajkami.
Matematyka w magicznym świecie bajek
Autorką i pomysłodawczynią konkursu od początku jest Natalia Glinka, a organizatorem Miejskie Przedszkole nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie.
Idea konkursu narodziła się z potrzeby promowania matematyki wśród najmłodszych oraz ożywienia zainteresowania klasycznymi bajkami, które z biegiem lat zaczęły odchodzić w zapomnienie.
Połączenie tych dwóch elementów okazało się strzałem w dziesiątkę – dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały łamigłówki, zagadki liczbowe i zadania logiczne, spotykając się z bohaterami bajek. Tegoroczna edycja obfitowała w inspirujące wyzwania, które pozwoliły wraz z Czerwonym Kapturkiem, Jasiem i Małgosią czy Kotem w Butach doskonalić swoje umiejętności matematyczne.
Współpraca i emocje na najwyższym poziomie
Każdą grupę reprezentowało dwoje dzieci, które wspólnie stawiały czoła przygotowanym zadaniom. Współpraca i komunikacja były kluczowe, a przedszkolaki doskonale poradziły sobie z tym wyzwaniem. Konkurs, organizowany w formule online, ponownie okazał się ogromnym sukcesem, umożliwiając udział większej liczbie placówek i ułatwiając dostęp do edukacyjnej rywalizacji.
Pięć lat sukcesów i rozwoju
Początkowo konkurs miał charakter międzyprzedszkolny, lecz jego popularność sprawiła, że zyskał rangę wydarzenia gminnego. Przeniesienie rywalizacji do przestrzeni internetowej, wymuszone przez pandemię, paradoksalnie otworzyło nowe możliwości i przyciągnęło jeszcze więcej uczestników. Obecnie konkurs to nie tylko okazja do sprawdzenia umiejętności matematycznych, ale także do wspólnej zabawy i nauki poprzez różnorodne tematy przewodnie, które zmieniają się w kolejnych edycjach.
Laureaci, patroni i fundatorzy nagród
Gala wręczenia nagród odbyła się 19 marca 2025 roku, stanowiąc uroczyste zwieńczenie tegorocznej edycji konkursu. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a na podium znaleźli się przedstawiciele Gminnego Przedszkola w Szczytnie, Niepublicznego Przedszkola Kinderland oraz przedstawiciele organizatora.
Zwycięzcy wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną, ale także umiejętnością logicznego myślenia i współpracy. Nagrody otrzymali zarówno uczestnicy, jak i ich nauczyciele, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali dzieci do konkursu. Fundatorami nagród byli lokalni sponsorzy, między innymi Bank Spółdzielczy w Szczytnie, instytucje edukacyjne oraz firmy wspierające rozwój młodych talentów matematycznych.
Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Szczytno Stefana Ochmana oraz organizacji promujących edukację wśród najmłodszych. Organizatorzy nie kryją satysfakcji z kolejnej udanej edycji i już zapowiadają, że przyszłoroczna odsłona konkursu przyniesie nowe niespodzianki i jeszcze więcej przygód z matematyką.
Jubileuszowe „Spotkanie w krainie bajek” po raz kolejny pokazało, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na rozwijanie dziecięcych pasji i talentów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejną edycję!
Po co komu ta ruina wynająć buldorzer a nie pchać nie swoje pieniądze radnych i burmistrza pogonić albo niech robią to za swoją kasę rozliczyć przy wyborach
Wiesław rzepecki
2025-04-07 15:44:51
A kto podjął starą, tak nie korzystną dla miasta uchwałę? Wie pan coś na ten temat Panie Krasowski?
aa
2025-04-07 07:26:38
Kamilu i hmmm ..... ale was boli jak ktoś robi coś dobrego .
Krzysztof
2025-04-07 06:56:48
Mi się ta inicjatywa podoba .
Grzegorz
2025-04-06 20:38:08
Wójt mówi o swoich wyobrażeniach, ktoś wynajmuje domek dla 3 osób, a przebywa tam 10. Ciekawe u kogo tak jest? Poza tym, cóż gmina robi dla swoich letników?
Gabi
2025-04-06 16:18:24
4 tory, to maksymalnie 8 osób
2025-04-06 16:07:08
Pamiętam występy pana Lecha w Myszyńcu w szkole, oraz w świetlicy kolejowej. Miałem również zaszczyt,jako młody chłopak, kilkakrotnie wymienić uścisk dłoni z panem Stanisławem.
Wojciech K
2025-04-06 15:57:48
Dwie pieczenie na jednym ogniu.
kumulacja
2025-04-06 15:50:11
Ekstremalnie to szedł Jezus i jemu podobni w dawnych czasach. Nazywanie ekstremalnym jest nieco na wyrost i śmiesznym. Ekstremalnie to sie chodzi do Santiago kilkaset. Ekstremalnie to pracują pracownicy w Azji. Ekstremalnie to można zdobyć 8tysiecznik zima.
Jan
2025-04-06 10:17:32
Zacznijcie sprawdzać, kto siedzi w tych komunalnych mieszkaniach na Sobieszczańskiego - rodziny, osoby, które sa świetnie ustawionego ansowo,mają własne firmy, latają 4 razy w roku na egzotyczne wakacje i nabijają się z tych, ktorrzy muszą płacić kredyty na swoje mieszkanie.
Ojojoj
2025-04-06 09:04:39