Szczycieńscy karatecy bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy w 2023 roku. W sobotę 25. lutego w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników. Sukcesy odnotowały oba nasze kluby – SKKK oraz Akademia Novum.
Akademia Novum
Akademię Sztuk Walki Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark reprezentowało 25 zawodników, którzy do Szczytna przywieźli ze sobą 14 medali.
- Nasi zawodnicy pokazali wielkiego ducha walki i pozostawili serce na macie. Pokazali, że są prawdziwymi zwycięzcami, szczególnie że dla niektórych był to pierwszy udział w zawodach. Opiekunem zawodników był sensei Maciej Żyliński. Jednym z sędziów na zawodach był sensei Grzegorz Pliszka – mówi sensei Dariusz Hrynowiecki.
Złote medale zdobyli: Natan Żyliński, Viktoria Krzemińska, Maja Gratunik. Na drugim stopniu podium stanęli: Barbara Bałdyga, Ignacy Wołczkiewicz, a z brązowymi medalami wrócili: Ignacy Alancewicz, Łucja Alancewicz, Zosia Turowska, Szymon Kordek, Jakub Tomaszek, Iga Długokęcka, Szymon Modzelewski, Mikołaj Modzelewski, Aleksander Tański.
Szczycieński Klub Kyokushin Karate
- Wiadomo jest, że środowisko karate jest mocno podzielone i nie łatwo jest o jedność, lecz zawody w Węgorzewie pokazały, że można spotkać się i rywalizować ponad wszelkimi podziałami. Wszystko dla dobra zawodników. Węgorzewski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Krzysztofa Kuprewicza dołożył wszelkich starań, aby wszyscy zawodnicy i trenerzy czuli się jak najlepiej. Dzięki temu zarówno organizacja, jak i poziom zawodów stały na bardzo wysokim poziomie – relacjonuje shihan Piotr Zembrzuski, główny sędzia, a zarazem trener szczycieńskich karateków.
Największe emocje dostarczyły walki najmłodszych. Choć w tych kategoriach wiekowych wynik często jest dziełem przypadku, to wolę walki, którą „maluchy" wykazały, można tylko podziwiać. A radość z wygranej lub smutek wynikający z porażki natychmiast rysowały się na twarzach zawodników.
- W naszym klubie trenuje bardzo wielu młodych i zdolnych ludzi – komentuje sensei Ewelina Mirosław. - Taki wspólny start ze starszymi kolegami to doskonała okazja dla młodszego pokolenia, aby zobaczyć najlepszych w pełnej krasie.
Im starsi zawodnicy, tym walki są, a przynajmniej powinny być bardziej kontrolowane, przemyślane i poukładane taktycznie. Napatrzywszy się na starszych, bardziej doświadczonych kolegów klubowych młodzi zawodnicy z SKKK Best Team Szczytno zdobyli łącznie 23 medale indywidualne (19 w kumite i 4 w kata) oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Do najładniejszych starć w tym turnieju bez wątpienia można zaliczyć walki juniorów młodszych i juniorów. Na pierwszy plan wysuwają się aktualni mistrzowie Europy: Olaf Szempliński i Jan Rogala oraz Natalia Hajn, którzy wszystkie swoje walki kończyli efektownymi nokautami. Równie skutecznie i pewnie wygrywali swoje pojedynki Mikołaj Barański oraz rodzeństwo Łucja i Aleks Dragunowie. Wszyscy wymienieni będą reprezentować nasz kraj w majowych mistrzostwach Europy w Barcelonie.
- Jestem zadowolony z jakości walk moich zawodników – dumnie komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Przed nami bardzo trudny rok startowy z Mistrzostwami Europy i Świata włącznie, a ich postawa w tym turnieju dobrze rokuje na przyszłość.
Dodatkowo, za zdobyte dwa złote medale w konkurencji kumite i kata najlepszą zawodniczką Mistrzostw wybrana została Łucja Dragun.
- Sądząc po wynikach można mieć nadzieję, że nasi młodzi mistrzowie są na dobrej drodze do osiągnięcia mistrzostwa Europy a nawet Świata, czego im z całego serca życzymy – dodaje Zembrzuski.
I miejsca: Łucja Dragun (kata i kumite), Aleks Dragun (kata), Jan Rogala, Olaf Szempliński, Natalia Hajn, Hania Argalska
II miejsca: Mikołaj Barański, Aleks Dragun, Grzegorz Hajn (kata), Kamil Dudchyn, Zachar Moszczyński, Michalina Libudzka, Antoni Szczepanek
III miejsca: Natalia Hajn (kata), Emilia Górska, Katarzyna Młynarczyk, Milena Godlewska, Adam Przychodko, Franciszek Argalski, Piotr Napiórkowski, Antoni Burliński, Nikodem Skibiński
Panie autorze, widzę że nie umie Pan napisać felietonu bez wzmianki o pewnej prawicowej partii. No w tym felietonie to nawet o dwóch prawicowych partiach. Czas się zastanowić czy to nie jest jakaś forma obsesji...a odnośnie chciwości to jest Pan raczej zamożnym człowiekiem. Mam nadzieję że hojnie wspiera Pan potrzebujących. Tak odnośnie chciwości tylko pisze...
Kamil
2025-07-03 22:04:59
O! To znaczy, że jest tam nowa droga! Kilka la temu jechałem tamtą drogo Strach było jecjąć wyżej 40
Rak Szlachetny
2025-07-03 20:30:49
Taki wszechwiedzący Połukord a nie znał tak prostej i słusznej zasady jaką stosuje U M. Wstyd Panie Krzysztofie i to wielki.
senior
2025-07-03 18:55:26
Brawo! Popieram
Robert Częścik
2025-07-03 18:45:55
Bez dnia poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi, który był dla mieszkańców Szczytna (i nie tylko) patronem Dni i Nocy Szczytna, to będzie tylko kulawa i mało znacząca imprezka. Dziękujemy panie Burmistrzu za zniszczenie tej jakże pięknej tradycji.
Polak
2025-07-03 18:13:21
Zobaczymy co z tego wyniknie. Dawniej kobity zajmowały się darciem pierza, przędzeniem, tkaniem. Od czasu segregacji odpadów też się segregacją najczęściej zajmują. Ludzie! Czy nie można tego jakoś normalnie ustawić?! Miasto o dość dużej powierzchni nie może ustanowić miejsc, gdzie można różnego typu odpady donieść!? Bo nie dowieźć. Co to PSZOK na Nowym Gizewie - kto bez samochodu tam dotrze?! Rynek - może i tak, ale nie każdy na ten rynek dotrze, bo albo nie ma jak, albo nie jest w stanie. Wobec ludzi z domów jednorodzinnych - dlaczego na osiedlach nie ma tzw. dzwonów. Dlaczego przez 2,3, albo i 4 tygodnie muszą trzymać odpady selektywne w jakichś - na własny koszt skombinowanych, pojemnikach, pomieszczeniach. To jeden wielki bałagan, który polega na tym, że ty społecznie (czyli za darmo) selekcjonujesz odpady, a firma, które je odbiera na tym fajnie zarabia. Więc - jak już coś - to polecam zająć się sposobem gromadzenia odpadów. Bo od Obywateli wymaga się odpowiedzialności za ekologię, ale w niczym się im nie ułatwia, aby tę odpowiedzialność mogli realizować.
Śmieszek
2025-07-03 13:26:15
Jak na razie to miasto nie radzi sobie ze zmianami które musiało wprowadzić po tym jak UE sobie wymyśliła segregację tekstylii to jest bomba czerwony krzyż zabiera swoje kontenery z osiedli dla potrzebujących bo ludzie nie mogli pozbyć się szmat bo albo PSZOK albo rynek co nie zadowoliło zajętych mieszkańców Szczytna.
Phi
2025-07-02 11:50:52
No jak żyć? Hołota nie słucha elyt!
Szczery demokrata
2025-07-02 06:23:58
Pani Aniu, to jak ludzkość bez tej \"medycyny opartej na dowodach\" żyli, gdy nie istniała jeszcze big pharma!?...aż dziw bierze, że wystarczały im rosnące w lasach, całkiem za darmo, ZIOŁA. W przyrodzie rośną leki na każdą znaną ludzkości chorobę, mało tego, jedynym skutkiem ubocznym stosowania tychże darmowych leków, jest zdrowie.
Polak
2025-07-01 12:42:54
Pani Karolino skoro ma pani partnera budowlanca dlaczego on nie stworzy pani warunków pani oraz dzieciom tylko liczy pani na komunalne mieszkanie jestescie młodzi wszystko przed wami Wy młodzi tylko liczycie na pomoc państwa
zły
2025-07-01 07:37:53