Szczytno przyciągnęło uczestników z całego regionu, stając się miejscem prawdziwego święta brazylijskiego jiu-jitsu. W sobotę, 14 grudnia Hala Widowiskowo-Sportowa im. H. Wagnera w Szczytnie zgromadziła młodych wojowników podczas Mikołajkowych Zawodów BJJ Gi i No Gi „Katana Cup 5”, a także Zimowych Akademickich Mistrzostw Polski.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Szczytna Stefana Ochmana, wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego oraz starosty Jarosława Matłacha. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: brazylijskie jujitsu (walka w parterze w kimonach) oraz grappling (walka w parterze bez kimon).
Zmagania na macie dostarczyły licznych emocji, a dla wielu młodych adeptów sztuk walki były doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia. Najlepszym grapplerem został Bartosz Iwańczyk, najlepszą grapplerką Julia Leśniewska, najlepszym zawodnikiem turnieju Kuba Cichocki, natomiast najlepszą zawodniczką Sofia Isoni.
Organizatorzy zadbali o profesjonalne przygotowanie zawodów i wspaniałą atmosferę, co docenili zarówno uczestnicy, jak i kibice. Piąta edycja Katana Cup udowodniła, że brazylijskie jiu-jitsu w Szczytnie cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie, że to nie jedyny turniej jaki odbył się tego dnia.
- Wydarzenie wróciło po pięciu latach. Ostatnie zawody odbyły się w 2019 roku, przed pandemią – mówi Jacek Szewczak, organizator oraz trener startujących zawodników ze Szczytna. – Jako były wykładowca zawsze chciałem i startowałem w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nie inaczej był rok temu – wspomina. – Lubiłem tę atmosferę i rywalizację w środowisku, w którym się obracałem. W tym roku okazało się, że organizacji takich mistrzostw nikt się nie podjął, więc nadarzyła się okazja. Przygotowanie i przeprowadzenie takiej imprezy dla studentów było wręcz moim marzeniem. Spełniłem je, łącząc z powrotem Katana Cup 5 – przyznaje Jacek Szewczak.
W turnieju Katana Cup wystartowało dziewięć ekip dzieci i młodzieży, w tym goście z Olszyna, Suwałk, Iławy, Barczewa, Mińska Mazowieckiego czy Myszyńca. Z kolei na Akademickie Zimowe Mistrzostwa Polski zjechali się studenci z całego kraju. Jak mówi sam organizator, startów z panelu dziecięcego było 220, a w turnieju seniorów 180, co daje ponad 200 „indywidualnych” uczestników rywalizujących na czterech matach szczycieńskiej hali.
- Atmosfera dopisała. Słyszałem wiele pozytywnych opinii, co daje ogromną satysfakcję – cieszy się trener Jacek Szewczak. – Dziękuję patronom honorowym a także sponsorom za zaangażowanie. Wspierał nas: hotel Albizja, RafCar, Samoradek, Hotel Albizja, RafCar, samoradek, Geo-mar Mariusz Wierzchołowski, usługi detektywistyczne Paweł Setecki, Art-Dach Łukasz Ciszewski czy Arkadiusz Łukasziak z Sztos. Arkadiusz Łukasiak czy Łukasz Ciszewski.
Brazylijskie jiu-jitsu to styl walki pochodzący z Brazylii, oparty na technikach zapożyczonych z ju-jitsu, zapasów oraz judo. BJJ koncentruje się na walce w parterze i w zwarciu. - duszeniach, kontrolowaniu pozycji, rzutach i zmuszaniu przeciwnika do poddania się za pomocą dźwigni i chwytów.
Katana Cup 5 w Szczytnie (15 złotych, 16 srebrnych, 14 brązowych)
Medale dla Szczytna zdobyli: Adam Reut, Kuba Cichocki, Gabriel Stępniak, Bartosz Rosa, Janek Piaskiewicz, Kornel Gadomski, Janek Kossakowski, Franek Piaskiewicz, Aleksander Sikorski, Bartosz Iwańczyk, Borys Setecki, Maciej Małkowski, Adam Młynarski, Adam Zygmuntowicz, Krystian Mikłosz, Amelia Żabińska, Lena Tyc, Wiktoria Kostrzewa, Igor Morawski, Antoni Grabowski, Bartek Małkowski, Patryk Barniczuk, Dawid Wichowski, Szymon Rykowski, Bartek Włodarski, Wiktor Iwańczyk, Igor Szewczak, Ernest Waszczuk, Jakub Pogorzelski, Hubert Rosa, Krzysztof Kędzior.
I Akademickie Zimowe Mistrzostwa Polski (9 złotych, 9 srebrnych, 12 brązowych)
Medale dla Szczytna zdobyli: Jakub Koźlicki, Paweł Szymański, Ernest Waszczuk, Mateusz Kaczmarczyk, Adrian Żak, Gaspar Święciński, Wojciech Stępniak, Paweł Siemiaszko, Łukasz Elbruda, Julia Nawrot, Jessica Dziedzic, Sebastian Bochenek, Robert Leszczyński, Jakub Pogorzelski
A niektórzy netto \"kosztują\" ok. 2400 miesięcznie...
Tutejsza
2025-04-04 10:37:01
Wicie drodzy czytelnicy, czemu Niemcy demontują swoje wiatraki?...z trzech powodów, pierwszy: nie osiągnięto zakładanych wpływów, tylko ogromne straty, bo okazało się, że wiatraki nie dosyć, że są niewydajne, są też bardzo awaryjne, a ich naprawa, czy konserwacja jest niezwykle kosztowna... drugi powód: tępy Polak odkupi od Niemców wszystko, wystarczy ładnie opakować, a trzeci, to ogromna wręcz szkodliwość dla środowiska i dla ludzi, którzy mieszkają w ich pobliżu, nie wspominając o tysiącach martwych ptaków. Taki wiatrak gdy się zapali, musi spłonąć do końca, bo nie sposób jest go zgasić.
nikoś
2025-04-04 10:15:31
Widok tego co leży w rowach na drodze powiatowej między miejscowościami Nowy Dwór - Witowo odwraca aż wzrok od wstydu, jak tak można.
Ludzka głupota.
2025-04-03 21:13:59
No proszę można po cichu i za milion trzysta beż stawania w świetle lamp i marzeniu o tłumach turystów (może nawet inzynierow). Można? Można brać przykład na pewno. I jakoś o tym problemie nigdy nie było słychać w lokalnej prasie...
Kamil
2025-04-03 15:46:26
Bez wątpienia jest to absolutna konieczność!
Michał
2025-04-03 12:20:23
Gratulacje, wspaniały lekarz
Gabi
2025-04-03 11:27:25
Może Jurek pomoże
2025-04-03 11:22:41
Mnie również nie podoba się nowe logo,w żaden sposób nie przemawia inie kojarzy się z promocją dni i nocy Szczytna.Szkida,że zmieniono lepsze na gorsze,ale zmiana jest !!!
Plik
2025-04-03 10:57:01
Droga kulko a na pewno inaczej się nazywasz masz bardzo złe info . Mamusia nie pojechała na wójtowej miejsce tylko jest członkiem zespołu. Ogarnij się i zasięgnij wiedzy wtedy pisz.
Olga
2025-04-03 09:12:18
Mam nadzieję, że Pan Ambroziak ma świadomość wypowiedzianych przez siebie słów w temacie inwigilacji ludzi za pomocą rzekomego programu. Mam nadzieje, ze zdaje sobie sprawie, ze tego typu działania noszą znamiona przestępstwa, pomijąc oczywiście fakt, iż żadna sieć komórkowa nie udostępnia takich danych od tak, a zwłasza wójtowi podrzędnej gminy.
SzalonyPrawnik
2025-04-02 22:41:06