Wybory samorządowe przyniosły spore zmiany. W radach gmin nastąpiły przetasowania. We wszystkich samorządach oprócz gminy Szczytno i Jedwabno mamy nowych przewodniczących. W kolejnych numerach przedstawimy ich i zapytamy, m.in. o to jak czują się w nowej roli. Dziś pierwsza „porcja”.
Klaudiusz Woźniak ma 63 lata. Jest absolwentem studiów na kierunku wychowania muzycznego oraz studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa oraz zarządzania placówkami oświaty. Jest tatą dorosłych dzieci: córki Małgorzaty i syna Adama oraz dziadkiem dwóch wnuków. Pełni funkcję dyrektora Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, a jego praca jest jego pasją, podobnie jak muzyka.
Jak się pan czuje w roli przewodniczącego rady?
Podchodzę do tej funkcji jak do czegoś wyjątkowego, ważnego zobowiązania, którego bardzo ważnym elementem będzie stworzenie klimatu do dobrej współpracy między radnymi, którzy pochodzą przecież z różnych środowisk, mają różny światopogląd i często różne spojrzenie na naszą rzeczywistość. Jeśli mi się uda to osiągnąć, nie będziemy powracać do pewnych zaszłości, a znajdować wspólny język i patrzeć do przodu. Tylko w takiej sytuacji będę mógł z pewnością powiedzieć, że czuję się dobrze w roli przewodniczącego.
Jakie są pana priorytety jako nowego przewodniczącego?
Częściowo odpowiedziałem na to już w poprzedniej wypowiedzi, ale oczywiście dla dobra naszego miasta bardzo ważna będzie współpraca naszej rady z organem wykonawczym – panem burmistrzem. Kiedy dziękowałem Radzie Miejskiej za powierzenie tej zaszczytnej funkcji zaznaczyłem w tym wszystkim rolę Urzędu Miejskiego, a przede wszystkim jego pracowników. Wszystkie te podmioty muszą dobrze współpracować, bo wspólnie będziemy realizować wszelkie zadania na rzecz naszej społeczności. Tylko dobra współpraca może zapewnić rozwój naszemu miastu.
Marek Sochalski ma 54 lata. Do Rady Powiatu kandydował z list Trzeciej Drogi z okręgu Rozogi i Świętajno. Pochodzi z Łomży. Od 1996 roku mieszka w Rozogach. Jest lekarzem weterynarii.
Jak się Pan czuje w nowej roli?
Jest to moja ostatnia kadencja w radzie powiatu więc funkcja przewodniczącego będzie zwieńczeniem mojej samorządowej pracy. Chciałem zakończyć ją miłym akcentem. Dla mnie to uhonorowanie pracy. Nie mam doświadczenia, ale jestem zmotywowany. Chcę być dobrym przewodniczącym dla wszystkich radnych.
Jak chce się pan wyróżnić?
Niczego z góry nie zakładam, bo to dopiero początki. Na ten moment za wcześnie jest, by składać deklaracje albo mówić o konkretnych planach. Wolę najpierw coś zrobić, a później się chwalić. Dla mnie w powiecie jest szczególnie ważny rozwój infrastruktury drogowej, bo to interesuje mieszkańców mojej gminy. Moje cele to droga do Wujaków, która częściowo będzie realizowana w tym roku i droga z Klonu do Wielbarka. Priorytetowo traktuję również rozwój szpitala.
Dariusz Szepczyński ma 48 lat. Z wykształcenia i zawodu jest leśnikiem. W Lasach Państwowych pracuje od 23 lat. Od urodzenia związany jest z Wielbarkiem. Rodzinne strony opuścił jedynie na czas studiów w Poznaniu. Od 2014 jest radnym gminnym i działa w samorządzie. Jest żonaty i ma dorosłego syna. W wyborach do Rady startował z KWW Jerzego Szczepanka.
Czy będą zmiany w pełnieniu funkcji przewodniczącego?
Na ten moment oswajam się z funkcją przewodniczącego, ale podstawy już mam, ponieważ w ostatniej kadencji pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego rady. Będę starał się utrzymać wysokie standardy prowadzenia sesji i organizowania pracy rady. Wzorem moich poprzedników Andrzeja Kimbara i Roberta Kwiatkowskiego, będę starał się, aby zachować kulturę obrad, z czego nasza rada jest znana. To zagwarantuje nam dobrą pracę na rzecz gminy.
Co jest dla pana priorytetem?
Zostałem wybrany jako radny z KWW Jerzego Szczepanka, więc wszystkie nasze programowe założenia chciałbym realizować sukcesywnie. Jednak moim priorytetem jest ochrona środowiska, rozbudowa oczyszczalni ścieków, a także budowa kanalizacji modułowych. Ważne jest, aby kontynuować modernizację i budowę dróg gminnych, zakończyć budowę świetlic wiejskich i później reaktywować fundusz sołecki. Uważam, że nasza rada ma dobry skład. W tych wyborach w grono radnych zasiliło sporo młodych ludzi, zostali także doświadczeni radni. Jest szansa, by dobrze pracować na rzecz gminy, a ja będę robił wszystko, by radnych łączyć, bez względu na pochodzenie.
Krzysztofie. Dobrem nazywasz przyszywanie skrawków materiału i przekazywanie sobie dziecka z rąk do rąk ? Porażka.
Hmm
2025-04-10 07:59:28
Co żal tyłek ściska?!
proste
2025-04-10 07:54:59
Olga wytłumacz proszę dlaczego pojechały akurat te zespoły i Koła gospodyń których członkami są rodziny radnych ? Przypadek ?
Wiola
2025-04-10 06:43:01
Do Grażyny. No właśnie wychowawcy w domach dziecka robią na 3 zmiany czyli 24h
Tytus
2025-04-09 17:08:17
no i ten barak koło pks wygląd jak stodoła sołtysa po wojnie gdzie architekt miasta
zdysk
2025-04-09 16:32:24
Tę Panią w wieku 39 lat już dawno powinni do psychiatryka zabrać,bo coraz bardziej gwiazdorzy. A przez jej wybryki ktoś może nie otrzymać pomocy w czas.
Beksa
2025-04-09 16:12:28
Nie porównujmy pracy wychowawców w domach dziecka (dyżury) do pracy rodzin zastępczych 24h. Widać, że ludzi boli jak włodarze popierają szczytny cel.
Grażyna
2025-04-09 15:34:45
Brawo Wy!
Tyle w temacie.
2025-04-09 10:33:31
zdjęcie 2 , to z którego roku ?
goofi
2025-04-09 10:29:15
I znowu ten pań nie potrafi o niczym innym pisać niż o przeciwnikach politycznych swojego kandydata na prezydenta. Generalnie to obraża pań ludzi głosujących na tamtego kandydata nazywając ich wyznawcami. A może napusze pań w końcu coś ciekawego o Zielonym Rafale? Przecież miał tyle fantastycznych sukcesów i wpadek, których oczywiście w wyznawczej telewizji TVN nie zobaczymy. Może trochę obiektywizmu? Rozumiem, że ma Pan swoje sympatię polityczne ale pana teksty są naprawdę smutne i dziwię się, że redakcja chce je jeszcze drukowac
Kamil
2025-04-09 08:49:11