Niedziela, 25 Maj
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -

Reklama


Reklama

Trzynastolatka zataczała się na skrzyżowaniu w Szczytnie. W organizmie miała 2 promile


Siedziała na skrzyżowaniu i nie mogła wstać. Była kompletnie pijana. W organizmie miała aż 2 promile alkoholu. Trzynastolatką zajął się sąd rodzinny. To jednak niejedyny taki przypadek w Szczytnie – wcześniej funkcjonariusze zatrzymali też dwóch 12-latków pod wpływem alkoholu. Policja bije na alarm: dzieci sięgają po alkohol coraz częściej i coraz wcześniej. Skąd biorą trunki? Trwa ustalanie sprawców, którym grozi nawet do dwóch lat więzienia.



Szczycieńscy policjanci skierowali do sądu sprawę 13-letniej dziewczynki, która miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nastolatka nie jest najmłodszą pijaną, wobec której toczy się postępowanie. Również w tym roku w okolicach skateparku policjanci interweniowali w sprawie dwóch pijanych 12-latków.


Reklama

 

Późnym wieczorem, 30 kwietnia, nastolatka siedziała na jednym ze szczycieńskich skrzyżowań i nie była w stanie się podnieść. Okazało się, że dziewczynka jest kompletnie pijana. W organizmie miała 2 promile alkoholu.

 

Jej przypadek nie jest odosobniony

 

. - W zasadzie w każdym miesiącu mamy kilka zgłoszeń w sprawie nietrzeźwych nastolatków – mówi młodsza aspirant Joanna Manelska ze szczycieńskiej komendy policji. - Niestety, liczba nastolatków sięgających po alkohol jest coraz większa. Przerażające jest również to, że sięgają po niego coraz młodsze dzieci.

 

Trzynaście lat to zdecydowanie za mało, żeby rozpoczynać eksperymentowanie z procentowymi napojami. Młode organizmy szybciej się od niego uzależniają i bardzo często alkohol jest pierwszym krokiem do sięgnięcia po kolejne substancje psychoaktywne.

Reklama

 

Tegoroczny rekord wieku dla nietrzeźwych nieletnich należy do dwóch chłopców, którzy mieli zaledwie po 12 lat. Ich zatrzymali funkcjonariusze przy szczycieńskim skateparku.

 

- Zarówno wobec dziewczynki, jak i chłopców sprawy zostały skierowane do sądu rodzinnego i nieletnich – wyjaśnia aspirant Manelska. - Sprawy rozpatrywane są w kierunku demoralizacji.


To jednak niejedyny aspekt zdarzeń jaki badają policjanci. Sprawdzają skąd nieletni mieli alkohol. Zarówno za sprzedaż jak i udostępnienie alkoholu nieletnim grożą poważne konsekwencje.

 

 - Art. 208 k.k. mówi, że kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do dwóch lat - zaznacza policjantka.

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama