Dzięki zaangażowaniu harcerzy, blask Betlejemskiego Światła Pokoju dotarł do naszego powiatu. Światełko najpierw trafiło do kościoła WNMP w Szczytnie a stamtąd dalej do mieszkańców i instytucji naszego powiatu.
Harcerze światełko zanieśli między innymi do urzędów w Świętajnie, Pasymiu, czy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a nawet burmistrza i starosty szczycieńskiego.
Betlejemskie Światło Pokoju do Polski trafiło w niedzielny poranek, 10 grudnia do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Stamtąd ruszyła polska Sztafeta Światła - harcerki i harcerze zawożą je do swoich rodzinnych miejscowości w całej Polsce, aby trafiło do wszystkich tych, którzy chcą go przyjąć.
Światełko przywędrowało do nas ze Słowacji. - (...)Dzieląc się Światłem ze swoimi bliskimi i lokalnymi społecznościami, pochylcie się nad znaczeniem pokoju i tym, jak możecie go razem budować w waszych małych ojczyznach. Podzielcie się tym symbolem braterstwa, pokoju i przyjaźni z każdym, kto chce go przyjąć - mówiła naczelniczka ZHP, harcmistrz Martyna Kowacka, kiedy odbierała Światło od naczelnika słowackiego skautingu - Mariana Lezo.
W 2023 roku akcja przekazywania Światła odbywa się pod hasłem "Czyńmy pokój". Związek Harcerstwa Polskiego zachęca tym przesłaniem do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój.
(...) Wpisuje się w dziękczynienie rodziny harcerskiej w Polsce za ustanowienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego patronem harcerstwa polskiego. Błogosławionego harcerza, który swoim życiem dał świadectwo, że największą odwagą nie jest walka, ale czynienie pokoju i dzielenie się nim z innymi. Błogosławionego, który w obliczu największego zła jakim była wojna i życie w obozie zagłady, potrafił obdarowywać innych nadzieją, pokojem i spokojem. Pokój jest jednym z ideałów, który wskazuje każdemu człowiekowi, że w epoce nieufności, kłamstwa, zazdrości i hejtu szukanie i czynienie pokoju staje się koniecznością. Pokoju w miejscu zamieszkania, rodzinie, pracy, szkole. Każdy prosty gest, dobre słowo jest świadectwem pokoju. Zatem niezależnie od tego, do czego jesteśmy powołani, miejmy odwagę czynić pokój - czytamy w przesłaniu ZHP.
Po mszy św. w Zakopanem ponad 3 tysiące harcerzy i harcerek, którzy uczestniczyli w Betlejemskim Zlocie rozwozi Betlejemskie Światło Pokoju po całej Polsce. Trafi ono do prezydenta, marszałków obydwu izb parlamentu, premiera, organizacji i instytucji.
Dzięki szczycieńskim harcerzom światełko trafia do mieszkańców naszego powiatu. Betlejemska Sztafeta potrwa do 24 grudnia.
Wielkie gratulacje dla Państwa! Być razem ponad 50lat to wspaniały wzór do naśladowania! Wydaje mi się, że słowa krytyki, które uwidoczniły się w komentarzach zostały stworzone przez pracowników ratusza, którzy czują się winni i stosują taktykę obrony przez atak i tu należałoby zacytować klasyka \"Nie idźcie tą drogą!\"
Gość
2025-07-10 00:27:32
Urząd dał ciała i tyle, zwłaszcza, że Połukord jest znanym - w stanie spoczynku - wieloletnim pracownikiem i szefem Rejonu Dróg w Szczytnie. Nie wiem w jakich mediach społecznościowych funkcjonuje p. Połukord, ale może jak nie ma go w tik toku - to go po prostu nie ma. Taka ta sztuczna inteligencja (dawniej tzw. pracująca) w urzędzie. A co do w miłości i małżeństwie nie czeka się na medale, to skoro \"Senior\" i \"Seniora\" niech odstąpią na łamach lokalnej prasy z odmową przyjęcia medalu z 50 - lecie pożycia, a przede wszystkim niech nie składają o ten medal wniosku. Namawiajcie także swe dzieci, czy też wnuki, o odstąpienie od pobierania 800 plus, bo dzieci się ma z miłości - a nie dla pieniędzy.
Zdumiony
2025-07-09 13:26:14
Proszę o ocenę wiarygodności: udział w badaniu, to 2/3 mieszkańcy samych Dźwierzut, a tylko 1/3 to mieszkańcy z terenu gminy. We wsiach poza Dźwierzutami mieszka 3/4 ludności gminy.
mieszkanka
2025-07-09 11:14:53
Cieszę się, że jeszcze są w Polsce ludzie, którzy myślą jak Pan, którzy nie dają sobie mydlić oczu i dyktować, co jest dobre, a co złe, tylko sami potrafią ocenić, że coś jest uczciwe lub nie, bez względu na to, czy dotyczy to kogoś, kogo się popiera czy nie. Obawiam się jednak, że takich ludzie nie jest już wielu i jest to zła wiadomość dla nas wszystkich, bez względu na to, w co wierzymy i na kogo głosujemy.
Kowal
2025-07-08 22:54:44
Te żarciki niech zatrzyma dla własnej żony. Ciekawe, czy taki mądry jest w domu.
Julita
2025-07-08 20:27:35
Mam Stare auto audi 80 b 4
Marcin Wilczewski
2025-07-08 19:58:37
Czy dla medali składa się przysięgę małżeńską? Liczy się szczera miłość, która nie szuka poklasku i jakiś odznaczeń. Najważniejsze szczera miłość.
Seniora
2025-07-08 18:35:26
pewnie mamusia malowała się i nie dostrzegła mrugajacego czerwonego światła
konrado
2025-07-08 09:00:57
Za czasów burmistrzów Bielinowicza, ś.p. Kijewskiego i Żuchowskiego - to ludzie dostawali telefony, lub korespondencję \" w związku z tym, iż z dokumentów wynika...\", czyli informację o trybie organizacji uroczystości i zgłaszania chęci w niej udziału. Ale wtedy to urzędnicy wiedzieli do czego służą. Było się świadkiem takich jubileuszów. Nigdy nie było takiej poruty. Ale w biurze obsługi interesanta niejedno pismo ginie. Bez obrazy - trafi się jakiś stażysta bez opieki - i problem gotowy. Ale już o takie sprawy trzeba się w sposób szczególny troszczyć. I rzeczywiście - co to jest - masz 50-lecie małżeństwa i z tego honorowe odznaczenie, urzędową fetę, ale odkładają ci to wszystko na następny rok, a wiadomo, czy dożyjesz? Ty, albo twoja połowa? Zawsze jest aktualne: myślałem, że sięgnąłem dna, a tam usłyszałem pukanie z dołu. Może jednak Pan Połukord z Małżonką - postacie w Szczytnie powszechnie znane - zasłużą na odpowiednie potraktowanie przez p. burmistrza. Ale na końcu się wyzłośliwię - tak to jest z inoziemcami. Pływają po cudzych wodach i błądzą.
Śmieszek
2025-07-07 17:44:24
Daleko do Szczytna ale pomysł przedni. Zamiast tracić pieniądze na rozrywki iść do lasu po spokój.
Kuba
2025-07-07 15:41:44