W środę, 19 lutego, w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie odbyła się roczna narada podsumowująca działalność ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu szczycieńskiego. Łącznie w powiecie odnotowano 1147 zdarzeń, czyli o 125 więcej niż w roku 2023.
Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie, bryg. Zbigniew Stasiłojć, przedstawił szczegółowe podsumowanie działań strażaków w 2024 roku. Łącznie w powiecie odnotowano 1147 zdarzeń, czyli o 125 więcej niż w roku 2023. Wśród nich było 815 miejscowych zagrożeń, 235 pożarów oraz 96 fałszywych alarmów. Najwięcej interwencji strażacy podjęli w mieście Szczytno (247) oraz w gminie Szczytno (207). Najmniej wezwań odnotowano w gminie Rozogi – 87 przypadków.
Podczas spotkania omówiono kluczowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem jednostki. Poruszono tematy kadr, finansów, szkoleń, działań ratowniczo-gaśniczych, a także współpracy z jednostkami OSP w całym powiecie. Szczególną uwagę zwrócono na wyzwania związane z rosnącą liczbą interwencji oraz konieczność dalszego inwestowania w sprzęt i infrastrukturę.
Wicestarosta szczycieński, Karol Furczak, podziękował strażakom za ich ciężką pracę i zaangażowanie.
– Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu to priorytet. Dzięki waszej determinacji i profesjonalizmowi możemy spać spokojnie – mówił.
Głos zabrał także st. bryg. Tomasz Ostrowski, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, który podkreślił znaczenie współpracy strażaków z samorządami oraz innymi służbami.
– Wasza praca to nie tylko gaszenie pożarów, ale także codzienna walka o bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję za trud i poświęcenie – zaznaczył.
Narada zakończyła się złożeniem meldunku o jej zakończeniu. W 2025 roku strażacy będą kontynuować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie, stawiając na dalszy rozwój i skuteczność interwencji.
Panie autorze, widzę że nie umie Pan napisać felietonu bez wzmianki o pewnej prawicowej partii. No w tym felietonie to nawet o dwóch prawicowych partiach. Czas się zastanowić czy to nie jest jakaś forma obsesji...a odnośnie chciwości to jest Pan raczej zamożnym człowiekiem. Mam nadzieję że hojnie wspiera Pan potrzebujących. Tak odnośnie chciwości tylko pisze...
Kamil
2025-07-03 22:04:59
O! To znaczy, że jest tam nowa droga! Kilka la temu jechałem tamtą drogo Strach było jecjąć wyżej 40
Rak Szlachetny
2025-07-03 20:30:49
Taki wszechwiedzący Połukord a nie znał tak prostej i słusznej zasady jaką stosuje U M. Wstyd Panie Krzysztofie i to wielki.
senior
2025-07-03 18:55:26
Brawo! Popieram
Robert Częścik
2025-07-03 18:45:55
Bez dnia poświęconego Krzysztofowi Klenczonowi, który był dla mieszkańców Szczytna (i nie tylko) patronem Dni i Nocy Szczytna, to będzie tylko kulawa i mało znacząca imprezka. Dziękujemy panie Burmistrzu za zniszczenie tej jakże pięknej tradycji.
Polak
2025-07-03 18:13:21
Zobaczymy co z tego wyniknie. Dawniej kobity zajmowały się darciem pierza, przędzeniem, tkaniem. Od czasu segregacji odpadów też się segregacją najczęściej zajmują. Ludzie! Czy nie można tego jakoś normalnie ustawić?! Miasto o dość dużej powierzchni nie może ustanowić miejsc, gdzie można różnego typu odpady donieść!? Bo nie dowieźć. Co to PSZOK na Nowym Gizewie - kto bez samochodu tam dotrze?! Rynek - może i tak, ale nie każdy na ten rynek dotrze, bo albo nie ma jak, albo nie jest w stanie. Wobec ludzi z domów jednorodzinnych - dlaczego na osiedlach nie ma tzw. dzwonów. Dlaczego przez 2,3, albo i 4 tygodnie muszą trzymać odpady selektywne w jakichś - na własny koszt skombinowanych, pojemnikach, pomieszczeniach. To jeden wielki bałagan, który polega na tym, że ty społecznie (czyli za darmo) selekcjonujesz odpady, a firma, które je odbiera na tym fajnie zarabia. Więc - jak już coś - to polecam zająć się sposobem gromadzenia odpadów. Bo od Obywateli wymaga się odpowiedzialności za ekologię, ale w niczym się im nie ułatwia, aby tę odpowiedzialność mogli realizować.
Śmieszek
2025-07-03 13:26:15
Jak na razie to miasto nie radzi sobie ze zmianami które musiało wprowadzić po tym jak UE sobie wymyśliła segregację tekstylii to jest bomba czerwony krzyż zabiera swoje kontenery z osiedli dla potrzebujących bo ludzie nie mogli pozbyć się szmat bo albo PSZOK albo rynek co nie zadowoliło zajętych mieszkańców Szczytna.
Phi
2025-07-02 11:50:52
No jak żyć? Hołota nie słucha elyt!
Szczery demokrata
2025-07-02 06:23:58
Pani Aniu, to jak ludzkość bez tej \"medycyny opartej na dowodach\" żyli, gdy nie istniała jeszcze big pharma!?...aż dziw bierze, że wystarczały im rosnące w lasach, całkiem za darmo, ZIOŁA. W przyrodzie rośną leki na każdą znaną ludzkości chorobę, mało tego, jedynym skutkiem ubocznym stosowania tychże darmowych leków, jest zdrowie.
Polak
2025-07-01 12:42:54
Pani Karolino skoro ma pani partnera budowlanca dlaczego on nie stworzy pani warunków pani oraz dzieciom tylko liczy pani na komunalne mieszkanie jestescie młodzi wszystko przed wami Wy młodzi tylko liczycie na pomoc państwa
zły
2025-07-01 07:37:53