Wtorek, 23 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Rudka najlepsza w trójboju. Młodzi lekkoatleci walczyli o puchar wójta


Pięć szkół, 50 uczniów i trzy konkurencje, w których liczyły się szybkość, skoczność i celne rzuty. W Lipowcu odbył się Trójbój Lekkoatletyczny o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudce.



Zawody rozegrano 18 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipowcu. Do sportowej rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Szczytno. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach. Młodsi zawodnicy z klas IV–VI startowali w biegu na 200 metrów. Starsi, z klas VII–VIII, mierzyli się z dystansem 400 metrów. Do tego doszły skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Były emocje, doping i walka do ostatnich metrów.


Reklama

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Rudce. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lipowcu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Szymanach. Tuż za podium znalazła się Szkoła Podstawowa w Wawrochach. Piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Olszynach.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Drużyny z miejsc od pierwszego do trzeciego odebrały również nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego. Trójbój był nie tylko sportową rywalizacją, ale też okazją do integracji uczniów z różnych miejscowości. Tego dnia w Lipowcu najważniejszy był ruch, dobra energia i zasada fair play. A puchar pojechał do Rudki.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama