Bezpieczne drogi, niebezpieczni kierowcy. W miniony weekend policjanci mieli dużo pracy. Na drogach pojawili się nieodpowiedzialni kierowcy pod wpływem alkoholu lub bez stosownych uprawnień. Funkcjonariusze wyłapali także tych, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.
W sobotę, 16 grudnia przed południem policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Siódmaku kierowcę Opla. Jak okazało się chwilę później, 45-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
- W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem, sprawa zostanie przekazana Sądowi Rejonowemu w Szczytnie – mówi sierżant Emilia Pławska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
Tego samego dnia, po południu policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, które miało miejsce na trasie Mrągowo-Spychowo. Przed Spychowem kierowca samochodu marki Hyundai uderzył w sarnę, która wybiegła wprost przed jadący samochód. 44-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Po godzinie 18:00 policjanci drogówki w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 21 km/h.
- W trakcie przeprowadzania czynności mundurowi ujawnili, że 58-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego ma zatrzymany dokument prawa jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 51 km/h. Ponadto wobec mężczyzny został wystosowany wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji. „Kierowca” będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania – dodaje sierżant Pławska.
Przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 57 pomiędzy Nowym Gizewem a Nowinami funkcjonariusze obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem dwóch Audi. 22-letni oraz 28-letni kierowcy zderzyli się lusterkami na łuku drogi. Policjanci jako sprawców zdarzenia wskazali obu kierowców, jednak żaden z nich nie przyznał się do popełnienia wykroczenia. W związku z tym sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Szczytnie.
Kolejnego dnia, po godzinie 3:00 w Szczytnie przy ulicy Kolejowej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Seata, którego kierowcą był 38-letni mieszkaniec Szczytna. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
- Policjanci zbadali kierowcę alkomatem, który wskazał, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, gdyż miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód, którym podróżował mężczyzna, nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie. Mężczyzna został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie. Ponadto w systemach policyjnych brakowało adnotacji na temat obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. 38-latek powiedział funkcjonariuszom, że zapomniał zawrzeć nową umowę polisy OC – relacjonuje sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej Policji.
Teraz brakiem polisy zajmie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, natomiast za kierowanie samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Szczytna odpowie przed sądem.
Przed godziną 20:00 mundurowi obsługiwali niegroźną kolizję na parkingu przy ulicy Lipperta w Szczytnie. 59-letni mieszkaniec gminy Wielbark podczas wykonywania manewru cofania samochodem marki Opel uderzył w zaparkowany samochód marki Honda. Mężczyzna został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.
Po godzinie 22:00 na ulicy Pasymskiej w Szczytnie 64-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego zgłosił, że tankował swój samochód marki Hyundai na stacji paliw. Następnie poszedł do kasy, aby uregulować należność za zatankowane paliwo. Gdy wracał do swojego samochodu, zauważył, że go nie ma. Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu. Po chwili otrzymał kolejne zgłoszenie, o tym, ze samochód marki Hyundai stoi na pasie ruchu, a w nim nikogo nie ma. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 64-latek po zatankowaniu paliwa nie zabezpieczył w odpowiedni sposób samochodu, który stoczył się na ulicę Pasymską. Mężczyzna został ukarany mandatem.
na podst. IP KPP Szczytno (ep)
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33