Wyścig o fotel prezydenta RP trwa. W ramach kampanii kolejny kandydat na najważniejszą funkcję w państwie odwiedził nasz region. Szymon Hołownia rozmawiał z mieszkańcami o sprawach ważnych dla małych społeczności i o jego wizji na prezydenturę.
Dokładnie w piątek, 28 marca, Szymon Hołownia przyjechał do naszego powiatu. Najpierw odwiedził gospodarstwo Ewy i Tadeusza Piórkowskich. Następnie z dziennikarzami spotkał się w Wielbarku.
Tam poruszył kilka ważnych dla naszego regionu kwestii. W tym bezpieczeństwa i wsparcia gospodarczego dla regionów w obszarze strefy przygranicznej. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami na pasażu przy Zamku Krzyżackim. Przez ponad godzinę odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące rozwoju przemysłu zbrojeniowego w Polsce, odpowiadał na pytania dotyczące jego poglądów na tematy ważne dla ludzi z takich miast jak Szczytno.
- Polska nie kończy się na Warszawie i dużych aglomeracjach – mówił Hołownia. - To także małe miasteczka i wsie. Potrzebujemy prezydenta, który rozumie i będzie pamiętał o małych społecznościach.
Z Hołownią do Szczytna przyjechali również ministrowie, którzy także odpowiadali na pytania mieszkańców i przyjmowali zgłaszane przez nich problemy.
Zarówno w Szczytnie, jak i Wielbarku do Szymona Hołowni podeszli uczniowie. Podzielili się z nim swoimi historiami. W Wielbarku do kandydata na prezydenta spontanicznie podeszła Basia. Dwunastoletnia dziewczynka opowiedziała mu o tym, jak bardzo była nieakceptowana przez kolor włosów.
- Jestem z niej bardzo dumna, Basia jest bardzo odważną dziewczynką i otwarcie mówi o tym, co myśli – mówi Natalia Abramczyk, mama Basi. - W klasach I-III była hejtowana za swój rudy kolor włosów.
Mama Basi podkreśla jedną ważną rzecz.
- Chociaż my, jako dorośli, często mówimy o konieczności walki z hejtem, to spora część zapomina stosować tę zasadę. Komentarze, które zamieszczali dorośli ludzie pod postem, na którym moja córka rozmawia z Szymonem Hołownią są po prostu okropne – mówi krótko. - Nie potrafili zachować w nich szacunku dla drugiego człowieka.
Emocji nie zabrakło również w Szczytnie podczas rozmowy uczennic jednej ze szczycieńskich szkół średnich. Dziewczyny mówiły o strachu, jaki towarzyszy im w szkole, o hejcie i mowie nienawiści.
- Każdego miesiąca otrzymujemy zgłoszenia o sytuacjach, w których w placówkach dochodzi do tzw. hejtu. Z doświadczenia w pracy wiemy, że jest to niewielki procent takich zdarzeń – mówi st. sierż. Emilia Pławska, oficer prasowa KPP w Szczytnie. - Część takich zdarzeń zostaje zgłoszona dopiero, jak sytuacja staje poważna lub komuś dzieje się krzywda fizyczna. Niepokojący jest trend, że do przemocy rówieśniczej dochodzi wśród coraz młodszych uczniów.
Do tematu hejtu i przemocy rówieśniczej w szkołach naszego powiatu wrócimy w kolejnych wydaniach „Tygodnika Szczytno”.
To, co przeczytałeś online, to tylko ułamek tego, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym papierowym wydaniu „Tygodnik Szczytno”. Każdy czwartek to nowa dawka intrygujących tematów, lokalnych historii i ekskluzywnych materiałów, których nie znajdziesz nigdzie indziej.
Lokalna gazeta to Twoje źródło wiedzy o regionie. Sięgnij po „Tygodnik Szczytno” i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się wokół Ciebie.
Twój powiat, Twoje historie – czytaj z nami co tydzień.
Widziałem rozwieszone plakaty na których była zaznaczona wysokość wiatraka 300 m. Sprawdzałem w internecie i nie znalazłem tak wysokich. Może faktycznie przydał by się taki wyjazd na farmę dla zainteresowanych.
Taki Tam
2025-07-22 10:12:53
W sumie to co Ci radni mogą na tej farmie zobaczyć czego w zasadzie nie wiedzą już z internetu? Zobaczą wiatraki i tyle a inwestor będzie tylko mocniej naciskał bo wiadomo, że chce zarobić...to tak jak gdyby pojechać i zobaczyć na własne oczy czy na pewno w Warszawie w tym miejscu co zawsze stoi pałac kultury i nauki...
Kamil
2025-07-22 05:02:20
Ta pani z Łatanej to zdrajca ludzi bo chcą taniej prąd , a ona im to zabrania. Od zamieszkania na wsi robi wszystkim pod górkę ,Mądrzejsza od radia i robi ludziom wodę z mózgu
zdysk
2025-07-21 17:37:17
21 wiek, a do głosu dochodzi średniowieczna ciemnota. Wiatraki szkodliwe społecznie? Bo kury się nie będą zniosły? Zdjęcia porobić tym \"społecznikom\" i na Wiki wrzucić, jako przykład polskiej ciemnoty i zacofania.
Georg
2025-07-21 17:28:29
Odważne plany,ale czy się uda.Oto jest pytanie. Zatrudnic ludzi,zakupić sprzęt, pozyskać miejsce na składowanie itd,itp.....Czy może być taniej i terminowo?
Plik
2025-07-21 16:19:24
Ludzi było tyle co zawsze. Czyli nędza. Jeszcze Panasewicz który już dawno ze sceny powinien zejść. Chłop wczoraj tak źle śpiewał że tego słuchać się nie dało. Druga sprawa że \"wspaniały\" burmistrz będzie mówić że wszystko było super. Otóż nie! Baba z dziadem ta impreza
Mieszkanie
2025-07-20 14:39:38
O to mogło by miasto zadbac. Co wiecej lepiej oznaczyć wjazd np pod Restauracje Kropelka w Tylkowie.
2025-07-19 01:12:27
W skrócie SMRÓD, BRÓD i UBÓSTWO...???? Pierwszy dzień dla plebsu za darmo koncerty same brudasy... Kolejne dni płatne impreza dla starych dziadów... Te dni i noce to jakaś tragedia ... Nie śmieszny żart... To ta \"elyta\" Tuska u i prezydenta miasta z PO się bawi ? ????
Avio
2025-07-18 19:12:29
Ja mam prośbę do funkcjonariuszy o zainstalowanie fotoradarów akustycznych, chociaż przy głównej ulicy. Od początku wakacji jeżdżą po Szczytnie grupki debili na motocyklach, w których celowo uszkodzone są tłumiki, ten hałas jest naprawdę uciążliwy. Może jak te dzbany w kaskach, dostaną zasłużone mandaty, to coś, do ich zakutych łbów dotrze.
Nikoś
2025-07-18 08:53:32
Pasym chyba powinno być walczy z turystami bo co tam robić . Centrum to beton plac po prostu straszne a zjeść czy znaleźć kafejkę by posiedzieć to nie ma gdzie. To straszne miasteczko!!!
Ali
2025-07-18 05:56:59