Krzysztof Karwowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie został wybrany na przewodniczącego sekcji banków spółdzielczych w Związku Banków Polskich. Był jedynym zgłoszonym kandydatem.
Zrzeszenie Banków Polskich reprezentuje praktycznie całe środowisko, na które składają się wszystkie banki, tak komercyjne, jak i spółdzielcze, a także ich sektorowe zrzeszenia. Członkowie działają w trzech sekcjach. Dwie obejmują banki komercyjne podzielone według ich wielkości, trzecia – banki spółdzielcze. I przewodniczącym właśnie tej ostatniej, na posiedzeniu 13 kwietnia, został Krzysztof Karwowski. Był jedynym zgłoszonym kandydatem w miejsce poprzednika, który „awansował” do funkcji wiceprzewodniczącego całego Związku.
- O nominacji dowiedziałem się tydzień wcześniej, bo zwykle takich spraw nie zostawia się na ostatnią chwilę, niemniej propozycja objęcia tej funkcji była dla mnie zaskoczeniem – mówi prezes szczycieńskiego banku.
Funkcja to dość prestiżowa i dość czasochłonna. Spotkania członków sekcji odbywają się co dwa miesiące, czasem co miesiąc. Dodatkowo, automatycznie Krzysztof Karwowski został członkiem Rady Związku.
Banków spółdzielczych w Polsce jest kilka setek. W Związku Banków Polskich uczestniczą albo indywidualnie, albo poprzez reprezentacje zrzeszeń, w których uczestniczą. To ten sektor bankowości, który ma największy wpływ na gospodarkę – jak mówi pan Krzysztof – powiatową. Banki spółdzielcze obsługują bowiem 20% MŚP, 60% rolników oraz odpowiadają w 40% za finansowanie jednostek samorządu terytorialnego.
Zasadniczym celem Związku jest dbałość o interes banków, co przekłada się m.in. na mniejszy czy większy udział w procesie legislacyjnym, który bankowości dotyczy, dbałość o wizerunek czy promocję.
- W tej chwili i właściwie już zawsze, ogromnym, ciągłym wyzwaniem i to oczywiście dla całego sektora bankowego niezmiennie pozostaje konieczność podejmowania działań w zakresie cyberbezpieczeństwa, nieustająca edukacja klientów w tym obszarze, ale także działania zmierzające do adekwatnej legislacji, a w następstwie orzecznictwa sądowego w tym zakresie. Ponadto ważnym elementem dla całego sektora bankowego jest dbałość o tworzenie dobrych rozwiązań prawnych, które jego dotyczą i tutaj na pewno istotną kwestią pozostanie wspomniana już transformacja WIBOR’u na WIRON czy zmiana przepisów związanych z tworzeniem rezerw odnoszących się do kredytów – mówił Krzysztof Karwowski podczas posiedzenia, na którym powierzono mu nową funkcję.
Prezes szczycieńskiego BS związany jest z bankowością, z 5-letnią przerwą, od 1996 roku. Jego i banku aktywność jest w powiecie powszechnie znana, a BS niewątpliwie plasuje się na czołowym miejscu w gronie tych wszystkich większych czy mniejszych lokalnych instytucji, które uczestniczą we wszelkich powiatowych (i nie tylko) wydarzeniach.
Urząd dał ciała i tyle, zwłaszcza, że Połukord jest znanym - w stanie spoczynku - wieloletnim pracownikiem i szefem Rejonu Dróg w Szczytnie. Nie wiem w jakich mediach społecznościowych funkcjonuje p. Połukord, ale może jak nie ma go w tik toku - to go po prostu nie ma. Taka ta sztuczna inteligencja (dawniej tzw. pracująca) w urzędzie. A co do w miłości i małżeństwie nie czeka się na medale, to skoro \"Senior\" i \"Seniora\" niech odstąpią na łamach lokalnej prasy z odmową przyjęcia medalu z 50 - lecie pożycia, a przede wszystkim niech nie składają o ten medal wniosku. Namawiajcie także swe dzieci, czy też wnuki, o odstąpienie od pobierania 800 plus, bo dzieci się ma z miłości - a nie dla pieniędzy.
Zdumiony
2025-07-09 13:26:14
Proszę o ocenę wiarygodności: udział w badaniu, to 2/3 mieszkańcy samych Dźwierzut, a tylko 1/3 to mieszkańcy z terenu gminy. We wsiach poza Dźwierzutami mieszka 3/4 ludności gminy.
mieszkanka
2025-07-09 11:14:53
Cieszę się, że jeszcze są w Polsce ludzie, którzy myślą jak Pan, którzy nie dają sobie mydlić oczu i dyktować, co jest dobre, a co złe, tylko sami potrafią ocenić, że coś jest uczciwe lub nie, bez względu na to, czy dotyczy to kogoś, kogo się popiera czy nie. Obawiam się jednak, że takich ludzie nie jest już wielu i jest to zła wiadomość dla nas wszystkich, bez względu na to, w co wierzymy i na kogo głosujemy.
Kowal
2025-07-08 22:54:44
Te żarciki niech zatrzyma dla własnej żony. Ciekawe, czy taki mądry jest w domu.
Julita
2025-07-08 20:27:35
Mam Stare auto audi 80 b 4
Marcin Wilczewski
2025-07-08 19:58:37
Czy dla medali składa się przysięgę małżeńską? Liczy się szczera miłość, która nie szuka poklasku i jakiś odznaczeń. Najważniejsze szczera miłość.
Seniora
2025-07-08 18:35:26
pewnie mamusia malowała się i nie dostrzegła mrugajacego czerwonego światła
konrado
2025-07-08 09:00:57
Za czasów burmistrzów Bielinowicza, ś.p. Kijewskiego i Żuchowskiego - to ludzie dostawali telefony, lub korespondencję \" w związku z tym, iż z dokumentów wynika...\", czyli informację o trybie organizacji uroczystości i zgłaszania chęci w niej udziału. Ale wtedy to urzędnicy wiedzieli do czego służą. Było się świadkiem takich jubileuszów. Nigdy nie było takiej poruty. Ale w biurze obsługi interesanta niejedno pismo ginie. Bez obrazy - trafi się jakiś stażysta bez opieki - i problem gotowy. Ale już o takie sprawy trzeba się w sposób szczególny troszczyć. I rzeczywiście - co to jest - masz 50-lecie małżeństwa i z tego honorowe odznaczenie, urzędową fetę, ale odkładają ci to wszystko na następny rok, a wiadomo, czy dożyjesz? Ty, albo twoja połowa? Zawsze jest aktualne: myślałem, że sięgnąłem dna, a tam usłyszałem pukanie z dołu. Może jednak Pan Połukord z Małżonką - postacie w Szczytnie powszechnie znane - zasłużą na odpowiednie potraktowanie przez p. burmistrza. Ale na końcu się wyzłośliwię - tak to jest z inoziemcami. Pływają po cudzych wodach i błądzą.
Śmieszek
2025-07-07 17:44:24
Daleko do Szczytna ale pomysł przedni. Zamiast tracić pieniądze na rozrywki iść do lasu po spokój.
Kuba
2025-07-07 15:41:44
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10