Poniedziałek, 22 Czerwiec
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa -

Reklama


Reklama

Antoni został wicemistrzem Europy, Emilia i Nikodem też z medalami


Trójka młodych zawodników stanęła na podium, a klub ze Szczytna dopisał do swojej historii kolejne sukcesy. Antoni Burliński wywalczył tytuł wicemistrza Europy, Nikodem Skibiński i Emilia Górska zdobyli brązowe medale, a Szczycieński Klub Kyokushin Karate Zembrzuski DOJO przekroczył symboliczną granicę 50 medali mistrzostw Europy. Dziś na koncie klubu są już 53 krążki zdobyte na najważniejszych europejskich turniejach.



Tegoroczne III Mistrzostwa Europy IKO Nakamura odbyły się 13 i 14 czerwca w Białymstoku. Na matach rywalizowało ponad 500 zawodników ze 102 klubów reprezentujących dziewięć państw. Największy sukces spośród reprezentantów Szczytna odniósł Antoni Burliński. Młody karateka wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy w kategorii kumite U14. To kolejny dowód, że zawodnicy ze Szczytna potrafią skutecznie rywalizować z najlepszymi fighterami z całego kontynentu.

 

Na podium stanął również Nikodem Skibiński, który w tej samej kategorii zdobył brązowy medal. Powody do zadowolenia ma także Emilia Górska. Młoda zawodniczka do swojej kolekcji dołożyła kolejny medal mistrzostw Europy. W kategorii kumite U12 wywalczyła brązowy krążek. Niewiele zabrakło również do sukcesu w kata. Emilia zakończyła rywalizację na czwartym miejscu, tuż za podium.


Reklama

 

W mistrzostwach wystąpiła siedmioosobowa reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate Zembrzuski DOJO. Zawodnicy rywalizowali zarówno w konkurencjach kata, jak i kumite.

- Szczycieński Klub Kyokushin Karate dołożył kolejne trofea do swojej imponującej kolekcji i ma już na swoim koncie łącznie aż 53 medale mistrzostw Europy. To dowód na to, że Zembrzuski DOJO od lat utrzymuje się w ścisłej europejskiej czołówce - podkreśla Piotr Zembrzuski.

 

Pięćdziesiąt trzy medale mistrzostw Europy to wynik, którym może pochwalić się niewiele klubów w Polsce. Za każdą z tych liczb stoją setki treningów, wyjazdów, wyrzeczeń i pojedynków stoczonych na matach w kraju i za granicą. Tym razem bohaterami zostali Antoni Burliński, Nikodem Skibiński i Emilia Górska.

Reklama

A patrząc na ich wiek, można przypuszczać, że to jeszcze nie koniec medalowej historii pisanej przez Zembrzuski DOJO.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama