Artykuł Sponsorowany Nowoczesne gadżety elektroniczne potrafią znacznie ułatwić życie nie tylko młodym ludziom, ale także seniorom. Zastanawiasz się, które będą dobrym pomysłem na upominek dla starszej osoby? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.
Smartwatche to innowacyjne czasomierze, które oprócz pokazywania aktualnej godziny, oferują szereg ciekawych i przydatnych funkcji. Mogą się one okazać bardzo cenne dla seniora. Przede wszystkim przydatne będą te, które pozwalają monitorować stan zdrowia. Smartwatche są często wyposażone w pulsoksymetr, ciśnieniomierz czy EKG. Do tego osoba starsza może przy pomocy inteligentnego zegarka odbierać połączenia i dzwonić.
Dla seniorów warto wybierać smartwatche, które mają duże i czytelne ekrany, a także są w miarę proste w obsłudze i dostępne w języku polskim. Waga takiego zegarka powinna być też dosyć niska, aby gadżet nie stanowił obciążenia dla ręki starszej osoby. Jeśli chodzi o kopertę, najlepiej jest celować w średnicę 44 mm. Takie smartwatche znajdziesz m.in. tutaj: https://www.komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,samsung.html.
Na emeryturze wielu seniorów zyskuje mnóstwo wolnego czasu, który mogą poświęcić na realizację swoich pasji. Jeśli należy do nich aktywność fizyczna, dobrym pomysłem na gadżet będzie zegarek sportowy. Warto tutaj zwrócić uwagę, aby wybrany model był prosty w obsłudze i miał czytelny, duży ekran. Dzięki temu starsza osoba szybko się nie zniechęci i będzie z przyjemnością z niego korzystać.
Dlaczego właśnie zegarek sportowy to dobry gadżet dla seniora? Oferuje on liczne funkcje zdrowotne, które motywują do dbania o swoją kondycję i samopoczucie. Senior będzie mógł sprawdzić między innymi tętno, poziom tlenu we krwi czy śledzić kroki, spalone kalorie oraz pokonane odległości. Do tego zegarek pomoże mu monitorować też jakość snu. Zajrzyj np. tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-sportowe, jeśli szukasz inspiracji na taki właśnie elektroniczny prezent.
Zamiast zegarka sportowego możesz też postawić na prosty smartband, czyli inteligentną opaskę. Ona również będzie zliczać kroki przebyte w ciągu dnia, jak i pokonaną odległość i zaoferuje opcje związane z monitorowaniem stanu zdrowia. Dzięki temu senior może sprawdzić np. saturację krwi lub tętno. Ma też zazwyczaj mniej możliwości niż zegarek sportowy, więc jest łatwiejsza w obsłudze.

Nowoczesne smartfony nie są zbyt łatwe w obsłudze dla osób starszych. Dlatego też szukając gadżetu dla bliskiej osoby, warto zastanowić się nad specjalnym telefonem komórkowym dla seniorów. Tego typu modele charakteryzują się dużymi klawiszami, czytelnym wyświetlaczem oraz wytrzymałą baterią. Do tego też mają intuicyjne menu, z którym starsza osoba powinna sobie bez problemu poradzić.
Wiele telefonów dla seniorów oferuje ponadto dedykowany przycisk SOS. Pozwala on szybko wykonać połączenie na numer ratunkowy lub członka rodziny, jeśli pojawi się jakieś zagrożenie. Oprócz tego osoby starsze znajdą w dedykowanym do ich potrzeb telefonie dodatkowe, przydatne aplikacje, w tym latarkę, kalkulator czy kalendarz oraz radio. Warto też zwrócić uwagę, czy dany model posiada GPS.
Czy warto podarować seniorowi zwykłego smartfona? To zależy. Jeśli bliska Ci starsza osoba jest otwarta na nowe technologie, a do tego dobrze się w nich porusza, to nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na nowoczesny smartfon z ekranem dotykowym. Zanim jednak senior zacznie z niego korzystać, warto skonfigurować go tak, by był wygodny w użytkowaniu. Możesz do tego wykorzystać specjalne aplikacje mobilne lub samodzielnie zmienić np. rozmiar fontu czy elementów na ekranie.
Wybór odpowiedniego gadżetu dla seniora powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do jego potrzeb. Dzięki temu będziesz mógł znacząco ułatwić życie starszej osobie, a do tego też zapewnić jej bezpieczeństwo, niezależność i niezbędną pomoc w zarządzaniu zdrowiem i aktywnością.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33