Piątek, 26 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Jednomyślna decyzja radnych w Wielbarku. Burmistrz Jerzy Szczepanek z wotum zaufania i absolutorium


Podczas środowej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Jerzemu Szczepankowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu Gminy Wielbark za 2025 rok. To najważniejsze coroczne głosowanie oceniające działalność władz samorządowych.



Decyzja zapadła podczas XXI Sesji Rady Miejskiej w Wielbarku, która odbyła się 24 czerwca. Udzielenie absolutorium oznacza, że radni pozytywnie ocenili sposób wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz gospodarowanie publicznymi pieniędzmi przez samorząd.

 

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2025 rok Rada Miejska jednomyślnie udzieliła burmistrzowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.

To formalne potwierdzenie, że realizacja ubiegłorocznego budżetu została oceniona pozytywnie.


Reklama

- To wyróżnienie traktuję jako efekt wspólnej pracy wielu osób. Dziękuję Radzie Miejskiej, sołtysom, pracownikom Urzędu Miejskiego, dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych oraz wszystkim mieszkańcom, którzy każdego dnia angażują się w rozwój naszej gminy. Rozwój Gminy Wielbark i poprawa jakości życia mieszkańców pozostają naszym wspólnym celem - podkreśla burmistrz Jerzy Szczepanek.

 

Absolutorium jest jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych każdego roku przez radnych. Stanowi ocenę wykonania budżetu i sposobu realizacji zadań samorządu w minionym roku budżetowym.

Reklama

Z kolei wotum zaufania poprzedza analiza raportu o stanie gminy i jest oceną całokształtu działalności burmistrza.

Jednogłośny wynik głosowania oznacza, że Rada Miejska pozytywnie oceniła zarówno wykonanie budżetu za 2025 rok, jak i kierunek działań prowadzonych przez władze Gminy Wielbark.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama