Każdego roku policjanci oraz pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w okresie świątecznym wcielają się w role Mikołajów. Spełniają marzenia podopiecznych fundacji, która niesie pomoc wdowom i sierotom po poległych policjantach. W tym roku policjanci, na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Pawłem Przybyłkiem odwiedzili rodziny poległych policjantów.
Okres Świąt Bożego Narodzenia to idealna okazja, aby odwiedzić i obdarować prezentami rodziny poległych funkcjonariuszy. Niebieskie mundury, czapki św. Mikołaja, mnóstwo podarunków, radość, uśmiech i szczęście. Tak wyglądał dzisiejszy dzień policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
W sobotę (23.12.2023 r.) I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Paweł Przybyłek wraz z funkcjonariuszami i policyjnym Mikołajem udali się do rodzin poległych policjantów. Dzięki zebranym wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych szczycieńskiej komendy funduszy, udało im się, chociaż w mały stopniu spełnić marzenia trójki dzieci. Każde z nich napisało list do Świętego Mikołaja. Policjanci stanęli na wysokości zadania, aby dać im to, o czym marzą.
„Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powstała dzięki inicjatywie ludzi z wrażliwością aniołów. Dostrzegli oni konieczność istnienia organizacji pomagającej rodzinom, które straciły swój największy skarb – miłość matki, żony, ojca i męża… Dlaczego? Bo ślubowali i wypełnili słowa roty ślubowania do końca.
Fundacja opiekuje się rodzinami policjantów, którzy zginęli na służbie. Wspomaga je i wspiera ich w codzienności. Ich małe gesty przynoszą wiele radości i wzruszeń, pomimo trudności, z jakimi muszą się mierzyć osierocone rodziny. Każdy, kto nagle stracił osobę bliską rozumie idee Fundacji, bo wie, jak ciężko jest tylko jedną parą rąk utulić do spokojnego snu troje małych dzieci… (źródło: www.fundacjapolicja.pl.)
Ogromne emocje towarzyszyły zarówno mundurowym, jaki i rodzinom poległych policjantów. Służyć, pomagać.. i spełniać marzenia tych, którym życie nie szczędziło smutków to motto, które towarzyszyło dzisiaj mundurowym. Każdy policjant wie, że niesienie pomocy innym daje ogromną satysfakcję, a uśmiech na twarzy uradowanych dzieci to największa nagroda, jaką mogli za swój dar dobroci otrzymać.
(ep)
Oj, tak, tak! Tam zawsze był tzw. kiosk. Ja pamiętam taki blaszany, przeszklony. Być może wcześniej stał tam \"drewniak\". Te napoleonki, pączki... Mordki i łapki oblepione lukrem, kremem stawiały się na lekcji po tej dużej przerwie.
Sentymentalna
2025-07-16 12:49:27
No, mnie z dzieciństwem kojarzy się chleb od Bielskiego lub Kochanka. A w tym punkcie, a nieopodal chodziłam do podstawówki, była też kiedyś cukiernia czy piekarnia i na długich przerwach biegało się tam po spore ciastka \"ptasie mleczko\"...
Tutejsza
2025-07-16 11:20:14
Tekst nieciekawy, po prostu wylana żółć z głebi trzewi pana Mądrzejowskiego okraszony nieciekawym zdjęciem. Jak nie macie felietnistów, to może warto ogłosić jakiś konkurs, a nie publikować treści o niskim i watpliwym poziomie. Może chwila refleksji?
Joanna
2025-07-16 11:17:08
Co to SIM?
Gabi
2025-07-16 09:35:16
Gratuluję odwagi oderwania się odnzielonego koryta.
Obserwator
2025-07-16 00:44:02
Już zapewne Zieloni obstawili ten Stołek. Konkurs to farsa. O ile będzie :)
Obserwator
2025-07-16 00:43:05
To ciekawe kto z PSL zasiądzie na stołku, Jarku czekamy i obserwujemy!
Mieszkańcy
2025-07-15 16:55:33
Żołądek zawsze daje znać gdy jest pusty ale mózg niestety nie.
kozaostra
2025-07-15 15:20:02
Naszym włodarzom tylko najlepiej wychodzi przecinanie wstążek.A narkotykami jak handlowali tak handluja.Przykro wszyscy maja wywalona co dzieje się z młodzieżą. Najważniejsze że wstążki przecięte.Myslalam panie Burmistrzu że pan to ogarnie ale nic w tym kierunku nie robione.Wszystko zamiatane pod dywan oczywiscie tyczy to całej rady.
Julka
2025-07-15 10:38:46
Smolasty to artystyczne dno dna i patologia. Kto wpadł na pomysł żeby to beznadziejne byle co zaprosić??? i jeszcze mu płacić
Prusak
2025-07-15 08:11:55