Na terenie Nadleśnictwa Wielbark wytyczone zostały trzy szlaki rowerowe o łącznej długości 54 km. Szlaki przebiegają przez najatrakcyjniejsze tereny nadleśnictwa, prezentując jego walory przyrodniczo-historyczne.
Długość trasy: 35,5 km
Oznakowanie: kolor zielony
Przebieg trasy: Wielbark - wieś Kucbork - „Papiernia“ - wieś Sasek Mały - pole namiotowe „Głęboczek“ - przystań kajakowa nad rz.Omulew - ścieżka dydaktyczna „Nad Sawicą”- Wielbark.
Szlak prowadzi przez uroczysko Papiernia nad rzeką Sawicą oraz przez unikatowe dla Nadleśnictwa Wielbark wzgórza morenowe porośnięte lasem dębowym.
UWAGA! Fragmenty szlaku poprowadzone są po drogach publicznych gruntowych i asfaltowych – prosimy o zachowanie ostrożności.
Długość trasy: 4,3 km,
Oznakowanie: kolor żółty
Szlak łącznikowy. Pozwala na skrócenie wycieczki szlakiem zielonym do 24,7 km, skierowany jest bezpośrednio do wsi Wesołowo, pomija tym samym wieś Sasek Mały oraz przystanek nad jez. Głęboczek.
Długość trasy: 14,2 km
Oznakowanie: kolor czerwony
Przebieg trasy: Wielbark - ścieżka dydaktyczna „Nad Sawicą” – leśniczówka Wielbark - wieś Rokitka - pomnik gen. Samsonowa - średniowieczne wały obronne - Wielbark.
Szlak w większości prowadzi przez tereny leśne, przy przeważającym udziale borów sosnowych. Na trasie nie ma miejscowości. Występują pojedyncze zabudowania kolonii wiejskich oraz dwie leśniczówki - Wielbark i Karolinka.
UWAGA! Fragmenty szlaku poprowadzone są po drogach publicznych gruntowych i asfaltowych – prosimy o zachowanie ostrożności.
W lesie oraz w obiektach turystycznych (szlaki piesze, rowerowe itp.) i edukacyjnych mogą wystąpić przeszkody powstałe w sposób naturalny np. wywroty (drzewa przewrócone), złomy (drzewa ze złamanym wierzchołkiem), czy konary drzew obłamane na skutek podmuchów silnych wiatrów. W przypadku zauważenia takiej bądź innej przeszkody, prosimy zgłaszać ten fakt do Nadleśnictwa Wielbark: tel. (89) 621 80 10, wielbark@olsztyn.lasy.gov.pl.
Odpowiedni strój (zakryte buty, długie nogawki, nakrycie głowy) pomoże ustrzec się przed ukąszeniami owadów i kleszczy.
Ponadto należy pamiętać, że odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania wszelkich obiektów turystycznych wraz z infrastrukturą ponosi użytkownik dorosły, a dzieci użytkują je na odpowiedzialność swych opiekunów.
źródło: https://wielbark.olsztyn.lasy.gov.pl
Oj, tak, tak! Tam zawsze był tzw. kiosk. Ja pamiętam taki blaszany, przeszklony. Być może wcześniej stał tam \"drewniak\". Te napoleonki, pączki... Mordki i łapki oblepione lukrem, kremem stawiały się na lekcji po tej dużej przerwie.
Sentymentalna
2025-07-16 12:49:27
No, mnie z dzieciństwem kojarzy się chleb od Bielskiego lub Kochanka. A w tym punkcie, a nieopodal chodziłam do podstawówki, była też kiedyś cukiernia czy piekarnia i na długich przerwach biegało się tam po spore ciastka \"ptasie mleczko\"...
Tutejsza
2025-07-16 11:20:14
Tekst nieciekawy, po prostu wylana żółć z głebi trzewi pana Mądrzejowskiego okraszony nieciekawym zdjęciem. Jak nie macie felietnistów, to może warto ogłosić jakiś konkurs, a nie publikować treści o niskim i watpliwym poziomie. Może chwila refleksji?
Joanna
2025-07-16 11:17:08
Co to SIM?
Gabi
2025-07-16 09:35:16
Gratuluję odwagi oderwania się odnzielonego koryta.
Obserwator
2025-07-16 00:44:02
Już zapewne Zieloni obstawili ten Stołek. Konkurs to farsa. O ile będzie :)
Obserwator
2025-07-16 00:43:05
To ciekawe kto z PSL zasiądzie na stołku, Jarku czekamy i obserwujemy!
Mieszkańcy
2025-07-15 16:55:33
Żołądek zawsze daje znać gdy jest pusty ale mózg niestety nie.
kozaostra
2025-07-15 15:20:02
Naszym włodarzom tylko najlepiej wychodzi przecinanie wstążek.A narkotykami jak handlowali tak handluja.Przykro wszyscy maja wywalona co dzieje się z młodzieżą. Najważniejsze że wstążki przecięte.Myslalam panie Burmistrzu że pan to ogarnie ale nic w tym kierunku nie robione.Wszystko zamiatane pod dywan oczywiscie tyczy to całej rady.
Julka
2025-07-15 10:38:46
Smolasty to artystyczne dno dna i patologia. Kto wpadł na pomysł żeby to beznadziejne byle co zaprosić??? i jeszcze mu płacić
Prusak
2025-07-15 08:11:55