Promocja. Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie konsekwentnie realizuje strategię rozwoju opartą na podnoszeniu jakości kształcenia oraz rozwijaniu kompetencji uczniów i pracowników. Ważnym elementem tych działań jest akredytacja programu Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna na lata 2024–2027, która umożliwia szkole długofalową realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych.
Zgodnie z Europejskim Planem Rozwoju Szkoły, udział w programie Erasmus+ ma na celu zwiększenie wiedzy nauczycieli na temat nowoczesnych metod nauczania, w tym pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, efektywne wykorzystywanie nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym, a także podnoszenie jakości zarządzania szkołą poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Istotnym aspektem działań projektowych jest również nadanie edukacji wymiaru europejskiego, promowanie różnorodności kulturowej, tolerancji oraz współpracy międzynarodowej.
Obecnie szkoła kończy realizację pierwszego projektu w ramach przyznanej akredytacji. Uczestniczyło w nim 11 nauczycieli oraz 4 pracowników obsługi, którzy brali udział w obserwacjach pracy szkół, kursach metodycznych i językowych na Malcie, w Irlandii, Hiszpanii, Czechach oraz Niemczech. Zdobyte doświadczenia i nowe kompetencje są wykorzystywane w codziennej pracy dydaktycznej i organizacyjnej szkoły.

Równolegle 22 uczniów Zespołu Szkół nr 3, pod opieką 3 nauczycieli, realizowało działania projektowe w Grenadzie w Hiszpanii. Mobilność uczniowska umożliwiła młodzieży rozwój kompetencji językowych, społecznych i kulturowych, zwiększyła samodzielność oraz motywację do nauki, a także pozwoliła nawiązać międzynarodowe relacje z rówieśnikami.

Od czerwca 2025 roku szkoła realizuje kolejny projekt w ramach akredytacji programu Erasmus+ o wartości ponad 82 000 euro, którego zakończenie zaplanowano na 31 sierpnia 2026 roku.
W ramach planowanych działań uczniowie będą uczestniczyć we wspólnych działaniach z rówieśnikami z Grecji i Włoch, natomiast nauczyciele oraz pracownicy szkoły wezmą udział w kolejnych mobilnościach obejmujących obserwacje pracy oraz kursy metodyczne i językowe.
Ważnym elementem realizowanych działań będzie po raz pierwszy w ramach programu Erasmus+ pełnienie przez Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie roli instytucji przyjmującej. W bieżącym roku szkoła będzie gościć młodzież realizującą program Erasmus+ z Włoch, Rumunii i Słowacji. Uczniowie zagraniczni będą uczestniczyć w zajęciach szkolnych wraz z uczniami naszej szkoły, biorąc udział we wspólnych lekcjach, działaniach projektowych oraz inicjatywach integracyjnych. Takie bezpośrednie doświadczenie współpracy sprzyja rozwijaniu kompetencji językowych i międzykulturowych całej społeczności szkolnej.

Realizacja projektów Erasmus+ to dla Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie inwestycja w przyszłość – nowoczesną edukację, otwartość na Europę oraz świadome przygotowanie uczniów do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się świecie.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33