W sobotę, 17 grudnia odbył się pogrzeb Józefa Zaperta, byłego wójta gminy Rozogi. W ostatniej drodze towarzyszyli mu: najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy gminy oraz władze samorządowe z marszałkiem województwa i starostą na czele. Obecni byli też parlamentarzyści...
Ciało Józefa Zaperta spoczęło na cmentarzu w Rozogach. W uroczystej mszy uczestniczyły setki osób. Wśród nich marszałek województwa Marek Gustaw Brzezin, czy starosta szczycieński Jarosław Matłach. Nie zabrakło też wójtów i burmistrzów z gmin i miast naszego powiatu. Również tych byłych, jak Danuty Górskiej (była burmistrz Szczytna), Pawła Bielinowicza (były burmistrz Szczytna), czy Włodzimierza Budnego (były wójt gminy Jedwabno). W mszy żałobnej uczestniczyło kilkunastu księży.
Podczas przemówień niemal każdy podkreślał, że Józef Zapert był oddany swojej małej ojczyźnie. Najważniejsi byli dla niego mieszkańcy jego gminy. Oddałby za nich życie. Pracował na ich rzecz do końca. Był też wielkim społecznikiem. Nie chwalił się swoimi działaniami i nagrodami. Dopiero podczas mszy pogrzebowej wyszło na jaw, że zastał odznaczony przez papieża za działalność na rzecz kościoła. Medal wręczył mu biskup podczas mszy w Gietrzwałdzie, w której były wójt Józef Zapert uczestniczył.
- Tak właśnie był Józef, skromny – mówi Adam Krzyśków, jego przyjaciel. - Nie chwalił się tym, co robi. Myślę, że o jego społecznej działalności nadal niewiele wiemy.
W imieniu stowarzyszeń, organizacji, czy samorządowców przemawiali na pogrzebie między innym marszałek województwa Marek Gustaw Brzezin, Krzysztof Krasula (Nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo) oraz Józef Zajączkiewicz (były komendant powiatowy PSP w Szczytnie oraz były komendant wojewódzki PSP w Olsztynie).
- Padło bardzo dużo ciepłych słów, ale naprawdę Józef zasłużył na nie – mówi Adam Krzyśków. - Był to naprawdę człowiek. Widać to było zresztą po ogromnej liczbie osób na jego pogrzebie. Z samego urzędu wojewódzkiego, gdzie ostatnio pracował, przyjechał marszałek, dyrektorzy, a nawet zwykli pracownicy. To o czymś świadczy.
Józefa Zaperta doskonale znał też miejscowy proboszcz ksiądz Józef Midura. Był przyjacielem rodziny. I to on właśnie opowiedział o działalności byłego wójta na rzecz lokalnej społeczności, od budowy dróg, przez szkoły, sale sportowe, czy park i amfiteatr.
Józef Zapert zmarł w środę, 14 grudnia w Warszawie. Miał 65 lat. Zmagał się z ciężką chorobą, niewielu jednak o tym wiedziało.
Józef Zapert urodził się 21 kwietnia 1957 roku w Rozogach, mieszkał w pobliskich Spalinach. Był pierwszym wójtem gminy Rozogi po przemianach ustrojowych (1990-2014). Najpierw był wybrany przez radnych, a potem w wyborach powszechnych przez mieszkańców. Był bardzo szanowany. Rządził gminą nieprzerwanie przez 24 lata.
Ostatnie lata pracował w Urzędzie Marszałkowski, jako szef kancelarii tajnej. W lipcu tego roku przeszedł na emeryturę.
Zanim objął kierownictwo gminą, pracował również w urzędzie, gdzie zajmował się inwestycjami oświatowymi w gminnym Zespole Obsługi Szkół.
Ciało Józefa Zaperta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu w Rozogach.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33