Pomysł Natalii Glinki ze Szczytna przerodził się w wydarzenie dla całego powiatu. W tegorocznej edycji „Detektywów Liczbowego Zakątka” zwyciężyły „Sowy” z Wielbarka. Na podium stanęły też dzieci z Rudki i Kamionka. W wydarzeniu wzięło udział 50 dzieci – reprezentantów 25 dwuosobowych zespołów z 16 placówek.
Po raz szósty mali odkrywcy zmierzyli się z zadaniami, które wymagały nie tylko liczenia, ale przede wszystkim myślenia. Tegoroczna edycja powiatowego konkursu matematycznego odbyła się 12 marca, w Dniu Matematyki i – jak co roku – przyciągnęła dzieci gotowe na intelektualną przygodę.
W tym roku konkurs realizowany był pod hasłem „Detektywi Liczbowego Zakątka”. Przedszkolne sale zamieniły się w małe biura detektywistyczne, a dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały kolejne matematyczne zagadki.
Tegoroczna edycja miała szczególny charakter – po raz pierwszy konkurs objął zasięgiem cały powiat szczycieński. W wydarzeniu wzięło udział 50 dzieci – reprezentantów 25 dwuosobowych zespołów z 16 placówek.
Były to dzieci 6-letnie z oddziałów przedszkolnych i przedszkoli. Choć pracowały w swoich placówkach, łączyło je jedno: ciekawość, zaangażowanie i radość z odkrywania kolejnych rozwiązań.
- Zadania miały formę matematycznego „pokoju zagadek” i wymagały od uczestników nie tylko sprawnego liczenia w zakresie 20, ale także logicznego myślenia, umiejętności prostego kodowania oraz współpracy - wyjaśnia Natalia Glinka.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 marca i było okazją do wspólnego podsumowania konkursu oraz docenienia wszystkich uczestników. W wydarzeniu, w imieniu Burmistrza Miasta Szczytno, uczestniczył Naczelnik Wydziału Oświaty Jacek Walaszczyk.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Stefana Ochmana oraz Kortosfery. Konkurs wsparli również patroni i fundatorzy z całej Polski, co potwierdza jego rosnący zasięg i znaczenie.
- Szczególne podziękowania kierowane są do lokalnych partnerów – szczycieńskich sal zabaw oraz Kina Cinema Lumiere za ufundowanie wejściówek dla uczestników, a także Banku Spółdzielczego w Szczytnie za nagrody dla zwycięzców - mówi pani Natalia. - Dziękujemy.
Najlepsze wyniki osiągnęły trzy zespoły. Pierwsze miejsce zdobyły „Sowy” z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Malucha” w Wielbarku, drugie – zerówka ze Szkoły Podstawowej w Rudce, a trzecie – „Serduszka” z Gminnego Przedszkola „Jasia i Małgosi” w Kamionku. W tym konkursie jednak równie ważne jak miejsca na podium było doświadczenie samego udziału – każde dziecko zostało nagrodzone.
W przedsięwzięciu wzięły udział przedszkola i szkoły z całego powiatu, m.in. ze Szczytna, Kamionka, Rozóg, Lipowca, Jedwabna, Wielbarka czy Trelkowa.
Pomysłodawczynią i twórczynią konkursu jest Natalia Glinka, nauczycielka Miejskiego Przedszkola Nr 9 „Kubuś Puchatek” w Szczytnie, która od sześciu lat rozwija tę inicjatywę, pokazując, że matematyka może być dla dzieci ciekawą i angażującą przygodą.
Choć tegoroczna edycja dobiegła końca, jedno jest pewne – kolejna odsłona konkursu przyniesie zupełnie nową historię i nowe wyzwania dla młodych odkrywców.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33