Kamil Iwańczyk to 28-letni szczytnianin. Własne doświadczenia życiowe, a dokładniej – poważne kłopoty ze zdrowiem zrobiły z niego wysokiej klasy specjalistę od... naprawy zdrowia. Dziś swoją wiedzą i umiejętnościami chce – bezpłatnie – wspomóc sportowca z terenu powiatu szczycieńskiego, którego karierę przerwała kontuzja kolana.
Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy Kamil, jeszcze jako uczeń szczycieńskiego ogólniaka, podczas treningu koszykówki doznał kontuzji kolana – zaszwankowało więzadło krzyżowe przednie. Dolegliwość to wśród sportowców niezwykle popularna i równie szkodliwa, bowiem najczęściej aktywność sportową już wyklucza. Długotrwałe leczenie i jego niewielkie skutki wytyczyły Kamilowi Iwańczykowi drogę zawodową. I przyznać trzeba – że droga to imponująca.
Obecnie Kamil Iwańczyk to fizjoterapeuta Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści w Olsztynie, członek sztabu medycznego Reprezentacji Polski w Rugby, od przeszło 3 lat współpracujący z byłą mistrzynią UFC – Joanną Jędrzejczyk. Były wykładowca Olsztyńskiej Szkoły Wyższej na kierunku fizjoterapia (przedmioty prowadzone: anatomia prawidłowa człowieka, terapia manualna, fizjologia wysiłku). Pomagał przy powrocie do zdrowia i prewencji urazów m.in. takim zawodnikom jak Renato Moicano (UFC), Krzysztof Jotko (UFC), Aleksandar Rakic (UFC), Rudolfo Vieira (UFC), Valerie Letourneau (Bellator), Adriano Moraes (ONE Championship) czy Cezary Matuda (BJJ). Aktualnie przebywa w USA i odpowiada za sprawność fizyczną Joanny Jędrzejczyk podczas odbywających się tam właśnie mistrzostw. Niebawem wróci i wtedy będzie mógł zrobić to, co sobie zaplanował.
Ale najlepiej oddajmy mu głos.
POPROWADZĘ PEŁNĄ REHABILITACJĘ JEDNEJ OSOBY PO URAZIE ACL ZA DARMO
W tym roku mija 10 lat, od kiedy doznałem urazu ACL. Splot dalszych wydarzeń, miernej opieki zdrowotnej, nieudanych operacji i lichych rehabilitacji, których doświadczyłem, doprowadził mnie do tego, gdzie jestem dzisiaj.
Akurat wracam z seminarium ACL pod hasłem: „Od kontuzji do pełnej sprawności” (1 września, z Gdańska – przyp. red.), którego to seminarium byłem współautorem i jednym z wykładowców. Dzięki minionych 10 latom doświadczeń jako pacjent i fizjoterapeuta mogłem dziś stanąć przed kilkunastoma osobami i powiedzieć, jak może i jak powinna wyglądać rehabilitacja po rekonstrukcji ACL.
Dzisiejszy dzień to też dobry czas, by stworzyć swego rodzaju wehikuł czasu i pomóc komuś z podobnym problemem, by mógł dalej realizować swoje cele sportowe.
Dlatego, jeżeli znacie młodego sportowca, którego czeka zabieg rekonstrukcji ACL i miałby chęć podjąć ze mną współpracę, to bardzo proszę o kontakt. Od listopada, mam możliwość wziąć taką osobę pod skrzydła i przeprowadzić jej 9-miesięczną fizjoterapię całkowicie za darmo. Koszt takiej pełnej opieki to około 10 tysięcy złotych i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Z pomocą Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści jestem w stanie taką rehabilitację poprowadzić. Od osoby, która skorzysta z tej propozycji oczekuję wyłącznie gwarancji rzetelnej i ciężkiej pracy nad powrotem do zdrowia.
Czekam! Mój mail: kam.iwanczyk@gmail.com
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33