Wielkanoc to coś więcej niż tradycyjne potrawy i kolorowe pisanki. To czas odrodzenia, radości i bliskości, w którym chcemy dzielić się ciepłem i dobrym słowem. Niestety, dla wielu osób te dni są pełne samotności. Ale możemy to zmienić!
– Święta Wielkiej Nocy to czas, gdy wszyscy powinniśmy być razem. To coś więcej niż wydarzenie – to prawdziwa, rodzinna atmosfera, którą tworzymy wspólnie. Wierzę, że możemy sprawić, by każdy poczuł się częścią tej wspólnoty – mówi Adam Cudak, prezes Stowarzyszenia Aktywne Szczytno. – Dlatego, jak co roku, razem ze Stowarzyszeniem Nasza Szczycieńska Ziemia organizujemy Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych. To wydarzenie dla każdego, kto nie chce spędzać świąt w ciszy i samotności, ale w gronie serdecznych ludzi, przy wspólnym stole pełnym tradycyjnych potraw.
– W Szczytnie zawsze potrafimy się zmobilizować i działać razem. Nie chodzi tylko o organizację, ale o ludzi – to oni nadają sens tej inicjatywie. Liczymy na aktywność mieszkańców. Możemy zbudować coś wyjątkowego, jeśli tylko się zaangażujemy – mówi Paweł Krassowski, prezes Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia.
Zapraszamy na wspólne śniadanie z pysznymi, świątecznymi potrawami, takimi jak żurek, jajka, pieczywo, biała kiełbasa i mazurki, które będą czekać na uczestników. Jeśli masz ochotę, przynieś swój własny specjał i podziel się nim z innymi. To także okazja do rozmów w ciepłej atmosferze, poznania nowych ludzi i poczucia prawdziwej wspólnoty.
– Zawsze jest miejsce dla kogoś, kto potrzebuje bliskości. Możesz przyjść jako gość, ale możesz też pomóc – każda para rąk jest na wagę złota. Wystarczy odrobina serca, by sprawić, że te święta będą wyjątkowe dla kogoś, kto czuje się samotny – mówi Dorota Poniatowska, koordynator wolontariatu.
Dołącz do nas!
Kiedy?
Śniadanie odbędzie się w środę, 16 kwietnia, o godz. 11:00.
Gdzie?
Miejsce dostosujemy do liczby uczestników – podamy je po zakończeniu zapisów. Zależy nam, by nikt nie został sam w te święta.
Jak się zgłosić?
Mail: aktywneszczytno@gmail.com
Telefon: 691 250 877 (w dni robocze od godziny 12.00 do 14.00)
Chcesz pomóc? Masz kilka możliwości!
Zostań wolontariuszem – jeśli chcesz pomóc w przygotowaniach, dekoracjach lub obsłudze wydarzenia, skontaktuj się z nami!
Przynieś coś do wspólnego stołu – my zapewniamy podstawowe potrawy, ale jeśli możesz, przynieś coś od siebie.
Przekaż darowiznę lub 1,5% podatku – to nic Cię nie kosztuje, a dla nas to ogromne wsparcie!
Kwotę darowizny odliczysz od podatku.
Numer konta do darowizn:
Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia
Nr konta: 29 2030 0045 1110 0000 0425 2160
Tytuł przelewu: „Na cele statutowe”
Numer KRS do 1,5% podatku: 0000836978
Śniadanie organizujemy wspólnie z Regionalną SKOK im. Brata Alberta, Miastem Szczytno, Klubem Senior+, Piekarnią Rogalik, Hurtownią Nabiałową Dana, sklepem Bielizna Boutique oraz firmą gastronomiczną Gruby Czarny Kot. Ty również możesz się włączyć!
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33