Bez głosów sprzeciwu i bez wstrzymujących się. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Szczytnie radni jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 19 radnych.
To jedno z najważniejszych głosowań w samorządowym kalendarzu. Absolutorium jest formalną oceną pracy zarządu i wykonania ubiegłorocznego budżetu.
Po ogłoszeniu wyników głosowania starosta szczycieński Jarosław Matłach podziękował radnym za okazane zaufanie i pozytywną ocenę działań zarządu.
– Realizacja budżetu za 2025 rok była dużym wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję za tę ocenę i współpracę przy realizacji zadań powiatu – mówił podczas sesji Jarosław Matłach.
Starosta podkreślał również rolę pracowników starostwa oraz jednostek organizacyjnych powiatu.
– To efekt pracy wielu osób. Dziękuję wszystkim pracownikom starostwa, dyrektorom jednostek oraz osobom zaangażowanym w realizację zadań powiatu – zaznaczył.
Dzisiejsze głosowanie pokazało, że w sprawie wykonania budżetu rada była zgodna. Nikt z radnych nie zagłosował przeciwko udzieleniu absolutorium, nikt również nie wstrzymał się od głosu.
Budżet powiatu obejmował m.in. wydatki związane z inwestycjami drogowymi, edukacją, ochroną zdrowia oraz funkcjonowaniem jednostek powiatowych.
Mieszkaniec
Może sprawdźmy, czy tak samo by było u mieszkańców. Śmiem twierdzić że nie.